گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان بااشاره به پیش بینی ۹۰۰ میلیارد ریال وام اشتغالزایی ویژه مددجویان این نهاد درسال جاری، گفت: تاکنون ۳۸ درصد این تسهیلات پرداخت شده است.

komite 4azar 300x174 - پرداخت 38 درصد وام اشتغال مددجویان کمیته امداد گلستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  امان الله حسین پور درجمع روسای بانک های عامل در پرداخت این تسهیلات در گنبدکاووس، اظهار کرد: ازمجموع وام پیش بینی شده امسال ۶۰۰ میلیارد ریال از منابع بانکی و ۳۰۰ میلیارد ریال نیز از منابع صندوق کمیته امداد است.
وی با قدردانی از همکاری بانک ها بر استمرار آن برای جذب کامل تسهیلات پیش بینی شده تاکید کرد و افزود: درسال گذشته کمیته امداد گلستان با جذب ۱۳۵ درصدی تسهیلات حوزه اشتغالزیی و ای جاد ۲۷۰۰ شغل برای مددجویان رتبه نخست کشور را بدست آورد.
حسین پور، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد را بیشتر به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی آنان دانست و اضافه کرد: براین اساس هرسال می بایست ۱۰ درصد از جمعیت زیرپوشش این نهاد که دارای شغل پایدار می شوند، از زیر پوشش خارج شوند.
به گفته وی؛ از مجموع تسهیلات سال جاری کمیته امداد ۱۳۰ میلیارد ریال آن ویژه مددجویان این نهاد در گنبدکاووس است که تاکنون تنها ۱۴ درصد آن جذب شده و باید تا پایان سال همه این وام پرداخت شود.
معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز برهمکاری بانک های عامل این شهرستان برای جذب کامل تسهیلات پیش بینی شده اشتغال مددجویان کمیته امداد تاکید کرد.
عبدالقدیر کریمی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت های گنبدکاووس درحوزه های مختلف انسانی، اقتصادی و کشاورزی، گفت: با توجه به اینکه ۹۶ درصد تسهیلات بانکی که به مددجویان پرداخت می شود، قابل وصول است، بانک ها در این حوزه سختگیری نکنند.
درپایان این نشست از برخی روسای بانک های عامل در پرداخت به موقع تسهیلات قدر دانی شد.
به گزارش ایرنا، کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گلستان در مجموع ۵۷ هزار خانوار با جمعیت ۱۱۰ هزار نفر را زیر پوشش حمایت های مختلف دارد که از این تعداد ۹ هزار خانوار با جمعیت تقریبی ۱۸ هزار نفر در گنبدکاووس خدمات دریافت می کنند./ایرنا

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۳

۰۴ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

6852

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک