vazir vamdam 8sh 300x227 - پرداخت وام 60 میلیاردی برای تولیدکنندگان بخش دامیگلستان-ترکمن نیوز-  وزیر جهادکشاورزی گفت: تولید کنندگان حوزه دام و فرآورده های آن تا سقف ۶۰ میلیارد ریال از طریق ثبت تقاضا در سامانه ‘کارا’ (وام اشتغال روستایی و عشایری)می توانند با مجوز استانی از وام روستایی با بهره ۶ درصد استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  محمود حجتی امروز پنجشنبه ۸ شهریور در سفر به استان گلستان در جمع خبرنگاران تصریح کرد: سه استان شمالی کشور در زمینه تولید علوفه دامی، اراضی و ظرفیت بالقوه ای دارند که باید برای بالفعل تبدیل کردن آن، تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: دولت از وارد کنندگان این حوزه پشتیبانی و حمایت تسهیلاتی دارد که براساس تمهیدات در زمینه علوفه متراکم که به واردات وابسته هستیم، ارز دولتی را برای وارد کنندگان در نظر گرفته است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در دامداری ها متاسفانه توجهی به استفاده از علوفه داخلی نمی شود، به همین دلیل کشاورز رغبتی برای کشت و تولید آن ندارد، گفت: اگر توجه ویژه ای به این بخش شود، کشور از واردات علوفه، ذرت علوفه ای و علوفه شبدر که در تغذیه دام موثر است، بی نیاز خواهد شد.

لازم به ذکر است، وزیر جهاد کشاورزی به منظور بازدید و افتتاح چند طرح در حوزه جهاد کشاورزی به استان گلستان سفر کرد.

به گزارش ایرنا،محمود حجتی با همراهی استاندار گلستان، از صبح امروز، از طرح پرورش گاو شیری دو منظوره سمینتال کردکوی، طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری روستای محمدآباد شهرستان گرگان بازدید و طرح آبیاری تحت فشار ۸۲۷۷ هکتار، ۴۰۰ کیلومتر اتتقال آب با لوله در سطح استان و سیلوی بتونی ۹۰ هزار تنی را در شهرستان علی آباد کتول افتتاح کرد.
افتتاح و کلنگ زنی متمرکز سامانه زهکشی زیرزمینی روباز استان و افتتاح کارخانه هیومیک اسید در گنبدکاووس، بازدید از آب بندان ایستگاه پمپاژ، خط انتقال و باغ زیتون شهرستان کلاله، بازدید از حوزه آبخیز چهل چای و طرح پرورش گوسفند در شهرستان مینودشت از دیگر برنامه های سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان گلستان است.

 

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۱

۰۸ شهریور ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک