ماه و ناهید در آسمان مکه 300x187 - پدیده نادر نجومی؛ همنشینی ماه و ناهید در آسمان مکهترکمن نیوز:  انجمن نجوم جده در عربستان اعلام کرد که بامداد دوشنبه پدیده نجومی همنشینی هلال ماه و سیاره ناهید (ونوس ) در آسمان مکه مکرمه قابل مشاهده خواهد بود.
به گزارش راشاتودی،  این انجمن با انتشار این خبر در صفحه رسمی خود در فیس بوک اعلام کرد :در سحرگاه روز دوشنبه ۱۴ سپتامبر۲۰۲۰( ۲۴ شهریور ماه) هلال ماه در کنار سیاره ناهید ( زهره) در افق شرقی قرار می گیرد. پدیده شگفت انگیزی که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است.

انجمن نجوم در مورد وقوع این پدیده در مکه مکرمه گفت:ساعاتی بعد از طلوع خورشید، ماه در ساعت نه و ۳۳ دقیقه صبح در یک خط عمود نسبت به کعبه قرار می گیرد و توسط نورخورشید روشن می شود که این پدیده برای جهت یابی قبله مورد استفاده قرار می گیرد، همانطور که ساکنین کره زمین که دور از مسجد الحرام هستند هم می توانند از این طریق قبله را تعیین می کنند.

این انجمن ادامه داد:امکان دارد علاوه بر سیاره نارنجی رنگ مریخ (Mars) در سمت افق غربی، ستاره های جوزا( دوپیکر) و ستاره های درخشان مانند سیروس( شباهنگ)، عقیق و دبران نیز مشاهده شود.

ماه و ناهید هر دو بعد از خورشید به ترتیب دومین و سومین اجرام درخشان در آسمان هستند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲:۱۳

۲۴ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82620

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک