116209241 gettyimages 1204285729  300x167 - پای ویروس کرونا به قطب جنوب هم باز شدترکمن نیوز: آنتارکتیکا یا همان قاره قطب جنوب که زمانی تنها قاره ای محسوب می شد که ویروس کرونا به آن راه پیدا نکرده بود، از اولین موارد ابتلا به کووید-۱۹ در خود خبر داده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ۳۶ نفر از نیروهای یک پایگاه تحقیقاتی کشور شیلی به این ویروس مبتلا شده اند که ۲۶ نفر آن ها عضو ارتش شیلی و ۱۰ نفر دیگر از کارگران بخش تعمیر و نگهداری پایگاه هستند.

روز دوشنبه ی این هفته یک رسانه ی اسپانیایی زبان از شیوع ویروس کرونا در یکی از پایگاه های تحقیقاتی کشور شیلی در قطب جنوب خبر داد.

ارتش شیلی در بیانیه ای اعلام کرد: «انجام بهنگام اقدامات پیشگیرانه کمک به پرسنل مذکور را ممکن ساخت. این افراد تحت کنترل پزشکی قرار گرفتند و تست پی سی آر بر روی آن ها انجام شد که نتیجه ی آن مثبت بود.» به گفته ی رسانه ها، تست کرونای ۳ نفر از خدمه ی کشتی پشتیبانی پایگاه هم بعد از بازگشت آن ها از مأموریت خود به قطب جنوب مثبت از آب درآمده است.

۳۶ نفری که تست آن ها مثبت از آب در آمده به شهر پونتا آرناس شیلی منتقل شده اند که گفته می شود در آنجا قرنطینه شده اند و در شرایط مناسبی به سر می برند.

پایگاه تحقیقاتی مذکور یکی از ۱۳ پایگاه کشور شیلی در قطب جنوب است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۶

۰۴ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

87492

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک