امروز : دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۱۳,۱۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

Gh Teyyar 27F 300x198 - پای طرح الحاق روستاهای اقماری به شهر گنبدکاووس تا اجرای نهایی آن می ایستمگنبدکاووس-ترکمن‌نیوز- نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مردود دانستن انتقادات غیرکارشناسانه به طرح الحاق روستاهای اقماری به شهر گنبدکاووس، گفت: پای این طرح تا اجرای نهایی آن خواهم ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، قره‌جه طیار در گفت و گو با خبرنگاران و اهالی رسانه شهرستان گنبدکاووس پیرامون طرح پیشنهادی مبنی بر الحاق هشت روستای اقماری به محدوده شهری گنبدکاووس از سوی وی، اظهار کرد: این طرح یک طرح کارشناسی شده است که دیر یا زود باید توسط مسوولان در شهرستان گنبدکاووس اجرایی می‌شد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح یک رخداد اجتناب‌ناپذیر است، افزود: به نظر بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این اتفاق باید هر چه زودتر اجرایی شود و حتی یک دقیقه تاخیر در این امر را به صلاحدید مردم و شهر گنبدکاووس نمی‌دانم.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت کشور اعتبارات بسیار ویژه‌ای را به شهرهای دارای جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر ارائه خواهد کرد، ادامه داد: یکی از دلایل مهم و اساسی ارائه این طرح لزوم رسیدن جمعیت شهر گنبدکاووس به ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بهره‌مندی از اعتبارات ویژه‌ای است که وزارت کشور به این شهرها اعطا خواهد کرد.

طیار با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز شهر گنبدکاووس به این روستاها خدمات ارائه می‌کند، خاطرنشان کرد: این درحالی است که این خدمات بدون دریافت اعتبارات و بودجه‌های وزارت کشور به شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه طبق گزارشات دریافتی بنده به علت مرکزیت گنبدکاووس در منطقه شرق استان گلستان روزانه بیش از ۳۰۰ هزار نفر در گنبدکاووس خدمات دریافت می‌کنند، تصریح کرد: بنده این طرح را به نفع شهر و شهرستان گنبدکاووس می‌دانم و چون به این نتیجه رسیده‌ام با هیچ کسی در این حوزه تعارف نخواهم داشت.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی ضمن غیرواقعی دانستن مخالفت اعضای شورای روستاهای اقماری با الحاق این روستاها، اضافه کرد: بهانه قرار دادن مسائل معیشتی مردم این روستاها حربه اعضای شورای اسلامی روستا برای حفظ موقعیت خود در شوراست زیرا آنها بیم از دست رفتن جایگاه خود در صورت الحاق به محدوده شهری را دارند.

طیار با تاکید بر اینکه از تبعات منفی اصرار بر این طرح بر آرای خودم در انتخابات آنیده نیز مطلع هستم، گفت: شاید برخی از اعضای شوراهای این روستاها با این طرح مخالف بوده و علیه بنده در دور بعدی انتخابات تبلیغات کنند اما بنده منافع کلان شهرستانی را در پای این ملاحظات پیش پا افتاده ذبح نخواهم کرد.

وی با مردود دانستن هرگونه اعلام نظر و موضع غیرکارشناسی در این حوزه، افزود: همه آنانکه می‌خواهند در این موضوع اظهارنظر بکنند باید کارشناسی‌های سیاسی و اجتماعی در این حوزه را مطالعه کرده و با پایان دادن به مرزبندی‌های ناصواب قومی و مذهبی به فکر آینده شهرستان گنبدکاووس باشند.

منبع: خبرگزاری فارس

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز