امینی رئیس کمیته زیبایی اسب ترکمن 300x188 - پایتخت سوارکاری ایران میزبان جشنواره ملی زیبایی اسب ترکمنترکمن نیوز: مسابقات ملی زیبایی اسب ترکمن با میزبانی شهرستان گنبدکاووس برگزار می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  اسب اصیل ترکمن نماد ترکمن صحرا و استان گلستان است و به زودی جشنواره ملی زیبایی اسب در خواستگاه واقعی آن “مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس” برگزار خواهد شد.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: امروز طی جلسه ای با حضور قائد امینی رئیس کمیته اسب ترکمن کشور و مسئول امور استانهای فدراسیون و همچنین حضور سردار ناصر رزاقیان رئیس هیات سوارکاری گلستان و اعضای هیئت سوارکاری گنبدکاووس برگزار شد.

در این جلسه برگزاری مسابقات ملی زیبایی اسب ترکمن با میزبانی مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس از طرف هیئت سوارکاری این شهرستان پیشنهاد شد.

به زودی اطلاعات کامل و تصمیمات اتخاذ شده برای برگزاری این دوره از مسابقات با میزبانی گنبدکاووس پایتخت سوارکاری ایران از همین پایگاه خبری منتشر خواهد شد.

مسابقات زیبایی اسب در گنبدکاووس 300x188 - پایتخت سوارکاری ایران میزبان جشنواره ملی زیبایی اسب ترکمن

جشنواره ملی اسب برای اولین بار در سال ۸۴ نیز با میزبانی گنبدکاووس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد و از آن سال تاکنون همه ساله پرورش دهندگان اسب، نژادهای اصیل و زیبای ترکمن را برای شرکت در این مسابقات آماده می‌سازند.

مسابقات زیبایی اسب با هدف شناسایی و حفظ ذخایر ژنتیکی اسب های اصیل ترکمن، و ایجاد فرصت شغلی و توسعه صنعت تولید و پرورش اسب و حمایت از سرمایه گذاران و فعالین گردشگری و اکوتوریسم در ترکمن صحرا و گلستان برگزار می‌شود.

امروزه باشگاه های پرورش دهنده خوبی در سراسر ترکمن صحرا به این صنعت پرداخته و همه ساله در جشنواره های زیبایی اسب شرکت می‌کنند و این مسابقات باعث اشتغالزایی در این رشته از رقابتهای صنعت پرورش اسب و سوارکاری شده است.

گزارش از : یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۴۸

۱۱ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

87891

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک