امروز : شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

ششم کورس پاییزه آق قلا 300x225 - پایان کورس سوارکاری آق‌قلاترکمن نیوز:  هفته هفتم و قهرمانی رقابت‌های اسبدوانی پاییزه آق قلا عصر امروز دوشنبه با رقابت ۴۷ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در ۶ دور هزار و هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهر شمال گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  این هفته از رقابت ها قرار بود جمعه ششم آبانماه برگزار شود که به سبب باتلاقی بودن پیست مسابقات و ضرورت حفظ سلامت اسب ها و چابکسواران امروز برگزار شد.

در دور نخست رقابت های این هفته، اسب‌های نژاد ترکمن (سه ساله) برای مسافت هزار متر وارد دپار شدند که یونس انفاس با اسب تاخته رستم خانی زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و قهرمان شد.

در این دور، سراج الدین اندروا با اسب چیتاگز و کمال دالیجه عطلا با اسب خاطره صوفیان به ترتیب دوم و سوم شدند.

دومین دور این مسابقات در مسافت هزار متر بین اسب‌های نژاد ترکمن (۲ساله) برگزار شد که عبدالحلیم قبادی با اسب مهیا صداقت اول شد و یونس اورکلی با اسب مادران و نیما پقه با اسب ظهور به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

در رقابت ۱۲۰۰ متری دور سوم میان اسب‌های نژاد دوخون (بیش از سه ساله) هندیکاپ کلاس چهار ، محمد امین توماج با فیکا زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سوم را به ترتیب سراج الدین اندروا با اسب آی نوا و محمد خوجملی با اسب رگنار کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد ترکمن (بالای سه سال) در کلاس هفت وارد دپار شدند که عبدالحلیم قبادی با اسب من راکت قهرمان این دوره هزار متری شد، عنوان دوم به محمد امین توماج با اسب آتلانتیس رسید و یونس اورکلی با اسب پراگ سوم شد.

همچنین در رقابت دور پنجم بین اسب‌های نژاد دوخون (بیشتر از سه ساله) هندیکاپ کلاس یک آرمین آق آتابای با اسب تاوانورا زودتر از خط پایان هزارو ۲۰۰ متر گذشت و اول شد و نورمحمد بهادر با اسب ولوت و یونس اورکلی با اسب ماه تیپ به ترتیب دوم و سوم شدند.

دور ششم رقابت در مسافت هزار و ۲۰۰ متر و میان اسب‌های نژاد دوخون (بیشتر ازسه ساله) هندیکاپ کلاس ۶ بود که در پایان محمد خوجملی با اسب سیمبا قهرمان شد ، اسب باسکار با چابکسواری محمد امین توماج دوم شد و امیر مختومی با اسب ترانه حکیم سوم شد.

در این هفته از مسابقات ۱۶ راس اسب به تصمیم دامپزشک میدان از حضور در رقابتها منع شدند.

حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال جایزه به مالکان چابکسواران و مربیان اسب‌های برتر پرداخت شد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز