النگدره 300x163 - پایان کشمکش بر سر مالکیت اراضی جنگلی حاشیه گرگان /سند ۲۰۸ هکتاری جنگل النگدره صادر شدترکمن نیوز:  رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: پس از یک‌سال تلاش شبانه‌روزی دستگاه قضایی، اراضی جنگل “النگدره” گرگان به نام منابع طبیعی سند صادر شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: بررسی اراضی ملی برای جلوگیری از صدور سند به نام سودجویان از دو سال پیش به یکی از قضات توانمند استان سپرده شد که پس از یک‌سال تلاش و نظارت مستمر برای ۲۰۸ هکتار از اراضی جنگلی النگدره به نام منابع طبیعی سند صادر شد.

وی افزود: زمین‌های جنگلی النگدره سند رسمی نداشت و همین امر سبب دست‌اندازی سودجویان و خرید و فروش اراضی جنگلی این مناطق که گران قیمت هستند، شده بود.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: اداره منابع طبیعی را مکلف کرده‌ایم زمین‌هایی که در این محدوده قرار دارند و در گذشته سودجویان سند رسمی گرفته‌اند، شناسایی و برای ابطال این اسناد اقدام کند.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: تعیین‌تکلیف و بررسی اراضی منطقه جنگلی “توسکستان” و “زیارت” گرگان و اراضی ساحلی استان نیز در کمیته سه جانبه دادگستری، منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک استان آغاز شده است تا راه دست‌اندازی سودجویان به اراضی این مناطق نیز را برای همیشه مسدود کنیم.

هاشمیان افزود: در ۲ سال گذشته با پیگیری دادسرای گرگان و نظارت مستمر آن سند مالکیت ۹۰ هکتار از اراضی ملی حاشیه بلوار ناهارخوران و مناطق جنگلی حاشیه شهر گرگان به نام اداره منابع طبیعی صادر شد.

هاشمیان به هم استانی‌ها توصیه کرد: پیش از خرید زمین در حاشیه رودخانه‌ها، جنگل یا خارج از محدوده شهر از اداره منابع طبیعی و شرکت آب منطقه‌ای درباره مالکیت این اراضی استعلام کنند.

وی افزود: در گرگان هم افرادی که قصد خرید و فروش ملک در باکرمحله بلوار صیادشیرازی دارند پیش از معامله از بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استعلام بگیرند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۶

۲۷ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

79180

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک