امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

TN 2 11 300x202 - پایان تاخت و تاز اسب‌ها در هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس+تصاویرترکمن نیوز: روز دوم هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت ۶۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته چهارم رقابت‌های کورس پاییز گنبدکاووس روز جمعه (28 آبان ماه)، ۶۱ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و۵۵ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 6 دور 1000، 1200 و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های+3 ساله ، ترکمن ، کلاس6 به مسافت1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که  نیما اونق با اسب شاهکار شریفیان زودتر از خط پایان گذشت و سراج الدین اندروا با اسب درقوش دزدی  و نور محمد بهادر با اسب آی رز یلمه به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های +3ساله، دوخون ، کلاس6 به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب بریو بوی و سرلج الدین اندروا با اسب سلین ناز و  کماد صالح پور با اسب ادن لای سوم شد.

TN 1 10 300x202 - پایان تاخت و تاز اسب‌ها در هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس+تصاویر

رقابت دور سوم میان اسب‌های +3 ساله، نژاد تروبرد کلاس5 به مسافت 1000 متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب لالا هج ، امین محمدی با اسب ماسانیا و کمال دلیجه عطا با اسب فرناندو به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +3 ساله، دوخون کلاس1 به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب سومین ، نادر صالح پوربا اسب یونی کورن  و آرمین آق آتابای با اسب شلر مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

رقابت دور پنجم میان اسب‌های 2 ساله، نژاد دوخون برنده به مسافت 1000 متر برگزار شد کهنور محمد بهادر با اسب مردان ، رامین قهرمانی با اسب لندی پلاس و آرمین آق آتابای با اسب آماش  به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +3ساله، تروبرد کلاس6 به مسافت 1200 متر برگزار شد که آق اویلی بشگرد با اسب بطت گلد اول شد، محمد خوجملی با اسب لادا فوکوس و نادر صالح پور با اسب فوکوس هور به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اویلی بشگرد 2 300x202 - پایان تاخت و تاز اسب‌ها در هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس+تصاویرچابکسوار برتر:

آق اویلی بشگرد با دو قهرمانی به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛سرو فام میر
دور دوم؛میشل مک لارن، جی جی
دور سوم؛ژوپیتر
دور چهارم؛اورانیوم
دور پنجم؛گاد آف وار
دور ششم؛

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و۸۸۲ میلیون و ۱۲۵ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته چهارم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز۱۴۰۰ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری  شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز