امروز : یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

اول هفته پانزدهم اسبدوانی گنبد 1 300x202 - پایان تاخت و تاز اسب‌ها در هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس+تصاویرترکمن نیوز:  روز دوم هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت 58 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته پانزدهم رقابت‌های کورس زمستان گنبدکاووس روز جمعه (29 بهمن ماه)، 66 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 8 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 58 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 6 دور  1000، 1200 و 1550 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس6) (3+ساله) به مسافت۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نیما اونق با اسب دالاس کرمی زودتر از خط پایان گذشت و ولی محمد علیزاده با اسب آرشام یوسف و کیوان قلرعطا با اسب گل آی حبیب ایشان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون (کلاسیفاید کاندیشن استیکس کلاس ۷ ) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب ترانه ناز و عبدالحلیم قبادی با اسب دلشاد طلایی و  بهرام بینایی با اسب ترانه حکیم سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد تروبرد (Maiden) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که کمال دالیجه عطا با اسب ساپرس گلد ، رامین آق آتابای با اسب ایران مهر و نورمحمد بهادر با اسب دموتراتیک لاو به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 1) (3+ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب بنفیت ، آرمین آق آتابای با اسب بن ریو جانیرو و یونس اورکلی با اسب بست می سلکشن. مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

رقابت دور پنجم میان اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (3ساله) به مسافت 1550 متر برگزار شد که رامین آق آتابای با اسب اونتادور ، عبدالحلیم قبادی با اسب جلوه کبیر و یونس اورکلی با اسب کاپیتان فوفو به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (3ساله) به مسافت 1550 متر برگزار شد که یونس اورکلی با اسب سمیرامیس اول شد، بنیامین جرجانی با اسب بست اسپید و نیما اونق با اسب لیدی رویال به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

چابکسوار برتر:

رامین آق آتابای با کسب یک طلا و یک نقره به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ سهیل خان
دور دوم؛
دور سوم؛آنتاریو- مهر آذر- اتحاد
دور چهارم؛ تاواجیگ
دور پنجم؛ مارلیکا- مومبای سیتی- بونزای
دور ششم؛

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۳ میلیارد و ۱۶۳ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی کورس زمستانه۱۴۰۰ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری  شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز