امروز : دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    53805

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:39 | ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

13970807000312 Test PhotoN 300x182 - پایان بازسازی مسیر ریلی گرگان به اینچه‌برونتورکمن نیوز: مدیرکل راه‌آهن شمال شرق استان گلستان از بازسازی مسیر ریلی گرگان به اینچه‌برون خبر داد و گفت: بازسازی این مسیر ریلی تا هشت روز آینده به پایان خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس، 950 کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان گلستان تحت تاثیر خسارات سیل قرار گرفت در این مسیرها 100 نقطه از خطوط ریلی و جاده‌ای استان گلستان برای آب‌گذری شکافته شده بود.

خط ریلی شهرستان گرگان به ایستگاه مرزی اینچه‌برون همچنان مسدود است و ترمیم شبکه ریلی این مسیر در هفت نقطه شکافته شده با سرعت و دقت بالا ادامه دارد.

با اینکه هیچ مسیری در استان گلستان مسدود نیست ولی ترافیک در جاده‌های شکافته شده وجود دارد و پل‌ها در مسیر جاده‌ها یکی پس از دیگری در حال ترمیم است.

یکی از بازاریان در نوار مرزی اینچه‌برون در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان گفت: با وضعیتی که برای راه‌آهن گرگان – اینچه‌برون رخ داده است حدود دو ماهی است که بازار ما خلوت است و مشتری خیلی کمی داریم.

وی از مسوولان استان گلستان خواست تا در زمینه راه‌اندازی خط ریلی گرگان به اینچه‌برون شتاب کنند، ادامه داد: منتظریم که این راه‌آهن به زودی راه‌اندازی شود تا هرچه زودتر از این وضعیت خلاص شویم.

* بازسازی مسیر ریلی گرگان به اینچه‌بررون تا 8 روز آتی به پایان می‌رسد

مهدی عبدالکریم‌زاده اظهار کرد: بازسازی مسیر ریلی شهرستان گرگان به اینچه‌بررون تا هشت روز آتی به پایان می‌رسد.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق استان گلستان ابراز کرد: تاکنون هفت نقطه از مسیر ریلی شهرستان گرگان به اینچه‌بررون در سیلاب اخیر شکافته شده بود و تاکنون پنج نقطه ان این مسیر ریلی ترمیم یافته است و دو مسیر دیگر آن تا پایان هشت روز آتی بازسازی می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: بسیاری از مکان‌ها قبلا آبرو نداشت به عنوان مثال در محور اسبدوانی شهرستان آق‌قلا به دلیل کانالی که برای عبور آب در این مکان ایجاد کردند به اجبار جاده شکافته شد.

مهدی میقانی تصریح کرد: حتما در این مکان باید ابنیه فنی و پل آبرو به میزان کافی ایجاد شود که همچنان این طرح در دیگر نقاط در دستور کار است.

* تعریض پل‌ها در 20 نقطه جاده ریلی گرگان به اینچه‌برون در حال انجام است

یکی از کارگران در حالی که مشغول عریض کردن جاده ریلی گرگان به اینچه‌برون بود گفت: اکنون در حال تعریض پل‌ها هستیم تا ترافیک در این مسیر روان‌تر صورت گیرد.

این کارگر زحمتکش ادامه داد: تعریض پل‌ها در 20 نقطه جاده ریلی گرگان به اینچه‌برون در حال انجام است تا برای زیرسازی آماده شود و سپس اقدام به آسفالت خواهیم کرد.

سیل اخیر سبب شد که حدود 300 میلیارد تومان به راه‌های مواصلاتی استان گلستان خسارت زد و ساخت ابنیه و پل‌های کارشناسی شده و بر اساس دوره‌های بازگشت طولانی مدت سیلاب در استان گلستان می‌تواند خسارت‌های احتمالی سیل‌های آینده را به حداقل برساند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز