معاون استاندار گلستان:

گنبدکاووس-ترکمن‌نیوز- معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به اینکه توسعه این شهرستان باید مردمی و از طریق آنها باشد، گفت: از سرمایه‌گذاران اقتصادی حمایت جدی خواهیم کرد.

Karimi 24Az 300x200 - پاکسازی مردمی جاده نفت اقدامی ماندگار و تاریخی بود/ از سرمایه‌گذاران اقتصادی حمایت جدی خواهیم کرد

به گزارش پایگاه خبر تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از فارس، عبدالقدیر کریمی امشب در جلسه بررسی طرح سرمایه‌گذاری در بازیافت زباله شهرستان گنبدکاووس که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اقدام زیبا، خوب و ماندگار شهرستانی مبنی بر پاک‌سازی جاده ترانزیت موسوم به جاده نفت، اظهار کرد: این طرح که با مشارکت بخش مردمی، سازمان‌های مردم نهاد، نیروهای نظامی، انتظامی و بسیج مردمی، رسانه‌ها و مطبوعات اجرایی شد برای همیشه به یادگار خواهد ماند.

وی با بیان اینکه پس از مرحله پاک‌سازی، پاکیزه نگه داشتن این جاده بسیار مهم‌تر است، افزود: انتظار ما از همه مسوولان و مدیران به ویژه بخشداری، شهرداری و اداره محیط زیست نظارت بیشتر و جدی‌تر بر تخلیه نخاله‌ها و زباله‌ها در این مکان و جلوگیری از این اقدام ناصواب است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با تاکید بر اینکه در موضوع ایجاد سایت بازیافت زباله در این شهرستان به دلیل حجم بزرگ پروژه و ملاحظات فنی و کارشناسی آن اختلاف سلیقه بسیار طبیعی است، خاطرنشان کرد: تمامی دغدغه‌ها و تعصبات مطرح شده در جلسه ناشی از اهمیت موضوع و احساس تکلیفی است که مدیران نسبت به این موضوع دارند.

عبدالقدیر کریمی با اشاره به اینکه مدیرعامل پسماند استان گلستان، خود شخصی است که سال‌ها در گنبدکاووس خدمت کرده و خود را گنبدی می‌داند، ادامه داد: ایشان که یک مدیر عملیاتی و میدانی است به طور کامل با تمامی مولفه‌های گنبدکاووس در حوزه‌های مختلف آشنایی دارد و به دلیل آگاهی کامل است که نظرات فنی را بیان می‌کند نه آنکه مخالف توسعه شهرستان باشد.

وی بر ارائه طرح پروژه بازیافت زباله در گنبدکاووس توسط سرمایه‌گذار یزدی به مدیرعامل پسماند تاکید کرد و گفت: این طرح با جزییات فنی و کامل خود پس از مشاوره با شهرداری و شورای شهر گنبدکاووس به سازمان پسماند استان گلستان ارسال شده تا در جلسات آتی نسبت به آن تصمیم‌گیری شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با بیان اینکه در اجرای هر طرح اقتصادی حتما باید به ملاحظات زیست محیطی آن توجه کافی شود، تصریح کرد: در عین آنکه باید به حسن نیت و علاقه‌مندی سرمایه‌گذار برای توسعه احترام گذاشت و تمام تلاش خود را برای عدم دلسردی سرمایه‌گذار به کار بست اما نباید در این مسیر از نگاه کارشناسی غفلت کرد.

عبدالقدیر کریمی ضمن اعلام حمایت از سرمایه‌گذاری برای ایجاد سایت بازیافت در گنبدکاووس خطاب به سرمایه‌گذار یزدی حاضر در این جلسه نیز گفت: ضمن تشکر از حضور ارزشمند شما در این جلسه و در شهرستان گنبدکاووس تقاضا دارم نسبت به طولانی شدن پروسه تصمیم‌گیری درباره سایت بازیافت گنبدکاووس گلایه‌مند نباشید و با کمی صبر و تحمل این دوران را پشت سر بگذارید.

گفتنی است در این جلسه علاوه بر مسوولان و مدیران شهرستان گنبدکاووس، علی نصیبی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان و مولام‌وردی یازرلو مدیرعامل سازمان پسماند استان گلستان و محمدمهدی طلایی سرمایه‌گذار این طرح از استان یزد نیز حضور داشتند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱:۰۲

۲۴ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

8032

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک