امروز : چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۳,۷۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

23° سانتی گراد

  • کد خبر :

    14161

  • /
  • تاریخ :

    ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

khanom soghi 29E 300x210 - پاسخ زبیده سوقی به سایت گلستان ما در باب حجاب اجبارییادداشت-ترکمن‌نیوز- با توجه به نقد سایت ” گلستان ما ” از مطلب منتشر شده ی بنده در خصوص حجاب اجباری ، بسیار مایلم در فضای آرام و احترام دو طرفه به نظرات متفاوت به سوالات مطرح شده توسط ایشان، پاسخ دهم و امیدوارم در تمامی موارد اینچنینی بتوانیم گفتگوهای مسالمت آمیز و منطقی بدون متهم کردن داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از اولکامیز، نوشته اید : ” سخیفانه اینکه به دلیل عناد و کینه با جمهوری اسلامی با حکم خداوند مخالفت می کنند ، مقوله حجاب چیزی است که اصلا ربطی به حکومت جمهوری اسلامی ندارد و طی قرون گذشته در این کشور به عنوان امری الهی پذیرفته شده که حتی رضاخان با زور سرنیزه نتوانسته آن را از سر زنان ایرانی بردارد . “

بنده افتخار خدمت برای جمهوری اسلامی داشته ام و همچنان مفتخرم اگر بتوانم تلاشی برای بهبود وضعیت و مشکلات آن داشته باشم و قبول دارم حجاب از سالهای دور در ایران بوده اما بحث بر سر “حجاب اجباری” است . در خصوص آیات قرآن هم نظر بنده هرگز مخالفت با حکم خدا نبوده و نخواهد بود اما برای پذیرفتن آنچه در قرآن آمده اجبار هرگز راه درستی نخواهد بود ضمن اینکه صریحا حجاب به معنای حد اجبار شده ی کشور ما نیست و اشاره شده زینت های خود را بپوشانید تا طرف مقابل به گناه نیفتد و این موضوع در خصوص مردان نیز تاکید شده است که بسیار پسندیده و از نظر بنده هم واجب است در خصوص حجاب اجباری مدنظرم با نگاهی به سایر کشورهای مسلمان میتوانید متوجه منظورم شوید مثال خوبی در باره ی مسجد زدید و همانطور که میدانید نمیتوان به صرف اسلامی بودن کشورمان تمام افراد جامعه را مجبور کنیم که به مسجد بروند! اگر قرار است احکام قرآن را با اجبار اجرا کنیم پس بهشت و جهنم چه معنی دارد؟!

نوشته اید : ” این فعال سیاسی زن با وقاحت تمام موضوع طلاق ، فحشا و فساد و … را به حجاب ربط داده و معتقد است طی ۴۰ سال گذشته اگر بحث حجاب نبود این همه مشکل نداشتیم ، چطور می توانید این موضوع را اثبات کنید ؟ با کدام ادله “شرعی” و “عرفی” و “علمی” به چنین موضوعی می پردازید .”

در این مورد باید از شما سوال کنم که هدف از حجاب اجباری چیست؟ آیا مدنظر حجاب اجباری چیزی جز حذف فحشا و فساد و … نبوده؟ سوال هم اینجاست که با وجود ۴۰ سال حجاب اجباری با این هدف آیا واقعا به مطلوب مورد نظر رسیده ایم یا خیر؟ اگر جواب خیر باشد پس هدف واقعا چیست؟ وقتی این موضوع باعث بهانه دادن به دشمنان انقلاب شده چرا نباید منطقی تر با این موضوع برخورد نماییم؟

نوشته اید : ” جسارت این فرد تا حدی است که معتقد است در خصوص حجاب باید همه پرسی شود ، ما هم با شما موافقیم ولی اگر روز بعد از همه پرسی مشخص شد که بیش از ۵۰ درصد مردم ایران با حجاب موافقند حاضرید با کسانی که روسری بر سر چوب می کنند و بر سر ترانس های برق می روند تا علم بی غیرتی شان را نزد ملت جار بزنندد سخت ترین قانون و حدود الهی اجرا شود ؟ “

خوشحالم که با بحث همه پرسی موافق هستید و با فرض اینکه فرمایشتان صحیح باشد و اکثریت با حجاب اجباری موافق باشند ، آیا درست است که با مخالفانمان که از هموطنانمان هستند با این شدت که میفرمایید برخورد نماییم؟ چرا باید اسلام را با این همه خشونت به تصویر کشید؟!

زبیده سوقی ، عضو سابق شورای شهر بندرترکمن

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز