امروز : سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۹,۷۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    103462

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:45 | ۱۵ آبان ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ده سوالی - پارادایم ده سوالیترکمن نیوز: رشید نافعی عضو هیات تحریریه ترکمن نیوز در یادداشت خود ده سوال از حکمرانان و مسئولین مطرح می‌کند که در زیر می‌خوانید:

۱٫ چرا حکمرانان پوست اندازی جهان در قالب یک دهکده جهانی هم در نظر و عمل را نمیخواهند بپذیرند؟ ۲٫چرا نمیخواهند بپذیرند ملت نهایت سعی خودش را میکند تا تغییرات مسالمت آمیز را به چشم واقع بین خودشان ببینند؟

۳٫چرا مسوولین نمیبینند که قصه تکراری تعویض افراد و انتصابات قبیله و طایفه ای و کلیشه ای دردی از دردهای مبتلابه جامعه را کم نمیکند؟
۴ چرا نمیبینند که به قول مختو.مقلی فقر و ناداری گرچه نمیکشد ولی راحت هم نمیگذارد و کاری میکند که خنده بر لبان عمر ناچارانه هیچ کس ننشیند…
۵٫چرا نمیخواهند بپذیرند قصه تکراری و مطالبه انتصاب یک نفر تورکمن به معاونت استانداری تکراری و آزار دهنده شده است؟
۶٫چرا از قضیه تورکمن یا فارس در انتصابات در مناطق فارس و تورکمن نشین عبور نمیکنند؟ چه اشکالی دارد همچنان که قبلاً در معاونت سیاسی استانداری از جناب آقای مکتبی حمایت کردیم و تغییر محسوس و معناداری را به عین واقع بینمان مشاهده نکردیم اکنون نیز چه اشکالی دارد و به کجای مملکت ضربه می‌خورد فرض مثال بتوانیم از ارتقا به آن معاونت از میان دوستان تورکمن حمایت نماییم و انتصاب نماییم و در قبال آن از یکی از دوستان فارس که اکنون در مجموعه فرمانداری های شهرستانهای تورکمن نشین مثل آق قلا در حال انجام وظیفه بهینه هستند برای فرماندار شدنشان در آن شهر تورکمن نشین حمایت نماییم. و چه اشکالی دارد مجددا از یک تورکمنی دیگر برای فرمانداری گرگان یا کردکوی حمایت و انتصاب شود.
۷٫با توجه به این که یک معاونت تورکمن برای استانداری را بیست سال قبل نیز مشاهده کردیم اکنون با طرح دوباره آن مطالبه آیا فکر نمیکنید طرح مطالبه دوباره آن نشانه عقب گرد خواهد بود؟ و نشانه ی تب مزمن اداری استان نخواهد بود که نیاز به درمان اساسی داشته باشد؟
۸٫آیا اشکالی دارد فرمانداری برای گمیشان یا کوموش دفه بگذارند که. دغدغه انتخاب و تشکیل هیاتی داشته باشند که اسمی مناسب برای اومچالی یا بن آور =بناور قدیمی انتخاب نمایند که در کنار غارقی و کتوک اسمش سیمین شهر شده است؟ چرا که آن اسمهای قبلی هم زادگاه و خاستگاه شان ایرانی و اسلامی است.
۹٫ آیا فکر نمیکنید شرط نخست برای تحقق تغییرات عینی٫ واقعی در عمل بر اصلاح امور ٫ تغییر در نظر و دیدگاه تئوریک و معرفتی و ذهنی میباشد؟ و آیا از این منظر به نظر نمیرسد صرف تغییر و جابجایی فیزیکی افراد٫ اتاق و صندلی افراد به زعم هر کس از ظن خویش و با شعارهای کلیشه ای شایسته سالاری و …. به سر منزل مقصود نخواهیم رسید؟
۱۰٫ آیا فکر نمیکنید تا اراده ای عاقلانه ‘ دلسوزانه و واقعی بر اصلاح امور نباشد٫
صحه گذاری بر حرف یکی از دوستان قدیمی خواهد بود که وقتی از وی سوال کردیم زندان را چطور دیدید ؟
در جواب گفتند،: تنها تفاوتش با بیرون این است که فقط دیوارش نزدیک‌تره….‌

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز