امروز : یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

محمدوف رئیس اتاق بازرگانی ازبکستان 300x199 - وهابوف: اتحاد فعالین اقتصادی ایران و ازبکستان اولین قدم برای گسترش مراودات و همبستگی بیشتر دو کشور+عکسترکمن نیوز-رئیس اتاق بازرگانی جمهوری ازبکستان گفت: اجرا و برگزاری چنین نمایشگاه های تولیدات صنعتگران دو کشور ایران و ازبکستان بهترین راه برای گسترش مراودات تجاری و اقتصادی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «دوران وهابوف» در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی در ازبکستان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: ایران توانمندي و پتانسیل فراوانی را در حوزه‌های مختلف تولیدی داراست و نمایشگاه دستاوردهای تولیدی و صنعتی جمهوری اسلامی ایران در کشور ازبکستان برای اولین بار درحال برگزاری است.

وی ادامه داد: باتوجه به این توانمندي، شرکت های ایرانی می‌توانند محصولات تولیدی و مورد نیاز ازبکستان را به این کشور صادر کرده و یا این محصولات را به صورت مشترک در ازبکستان تولید کرده و به کشورهای منطقه صادر کنند.

وهابوف درخصوص کیفیت برگزاری نمایشگاه نیز گفت: باتوجه به اینکه این نمایشگاه برای اولین بار پس از چندین سال برگزار شده و همچنین بیش از ۳۰ شرکت ایرانی مشارکت داشتند از سطح بسیار خوبی برخوردار است.

وی تصریح کرد: چون در این نمايشگاه شرکت‌های ایرانی با ظرفیت‌های اقتصادی ازبکستان آشنا شدند و تجارب خوبی نیز کسب کردند، قطعا نمایشگاه های بعدی کیفیت بهتری نیز خواهند داشت.

رئیس اتاق بازرگانی کشور ازبکستان در پایان تاکید کرد: اتحاد فعالین اقتصادی دو کشور اولین قدم برای همبستگی بین کشور ایران و ازبکستان خواهد بود.

براساس این گزارش: نمایشگاه دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی در ازبکستان پیش از دوران کرونا برنامه ریزی شده بود اما به دلیل محدودیتهای شیوع بیماری در جهان تاکنون به تعویق افتاد.

این نمایشگاه با همت شرکت سبد طلایی ایرانیان برای اولین بار اختصاصا برای صنعتگران و تولید کنندگان ایرانی در خارج از کشور برگزار شد.

 

نمایشگاه اوزاکسپو جمهوری ازبکستان که میزبان برگزاری و ارائه دستاوردهای تولید کنندگان ایرانی است امروز پیش از ظهر توسط حمید نیرآبادی سفیر ایران در ازبکستان و دوران وهابوف رئیس اتاق بازرگانی این کشور افتتاح و آغاز به کار کرد و تا 2 روز دیگر یعنی 21 اردیبهشت ماه برابر با 11 می 2022 ادامه دارد.

مصاحبه و گزارش از: یاشار نیازی

خبرنگار مستقر در نمایشگاه بین المللی ازبکستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز