امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    71455

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:42 | ۲۶ اسفند ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

دولت 300x200 - وقتی جان مردم در خطر است دولت باید با قاطعیت رفتار کندترکمن نیوز:  نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از اینکه چرا دولت با قاطعیت جلوی ترددها و سفرهای غیر ضروری مردم را نمی‌گیرد، خواستار تعطیلی ادارات و جلوگیری از ترددها و سفرهای غیر ضروری شد.

مازنی گفت: باید مسائل را در چنین شرایطی اولویت بندی کنیم، در این شرایط که ویروس به جان مردم و کشور افتاده است اولویت اول حفظ جان مردم است. شیوع این ویروس تمام زوایای زندگی مردم را تهدید می کند

وی افزود: از مراکز نظامی و اداری، مراکز خصوصی و کارخانجات تا در منازل، آشپزخانه ها و اتاق های خانه ها و به طور کلی محل زندگی و جان مردم اکنون با این ویروسِ ناشناخته و یا کم شناخته تهدید می‌شود

مازنی گفت: در هر تصمیمی که گرفته می‌شود چه تصمیم سیاسی، چه تصمیم اقتصادی و چه تصمیم فرهنگی و هنری و یا تصمیم امنیتی اولویت باید حفظ جان مردم باشد.

وی ادامه داد: در فرایند حفظ جان مردم هم اولویت این است که از اجتماع مردم و ارتباط آن ها با یکدیگر به شدت جلوگیری شود، اگر فردی که به صورت آشکار یا نهفته ناقل این ویروس باشد در خانه بماند، درصورتی هم که نتواند شیوع را کنترل کند حداکثر افراد خانواده خود را درگیر می کند اما اگر همان فرد به مغازه برود، در ادارات و محل کار حضور پیدا کند و به عنوان یک شهروند در تمام شهر با وسیله نقلیه عمومی تردد کند در نتیجه یک شهر را درگیر می‌کند، اگر این تردد از شهری به شهری دیگر باشد و کنترلی صورت نگیرد همین وضعیت پیش می آید.

مازنی گفت: اولویت اول در این باره کنترل ارتباطات است، در این وضعیت امن ترین مکان خانه است.

وی افزود: فکر می‌کنم حاکمیت باید با اقتدار رفتار کند و از سفرهای غیر ضروری و ترددهای غیر ضروری و تجمعات داخل شهر جلوگیری کند، واقعا متاسفم که دولت نمی‌تواند برای تعطیلات ادارات تصمیم بگیرد

مازنی گفت: با مقامات دولتی در این خصوص تماس گرفتم و صحبت کردم، آن ها می‌گویند استثنائاتی در این باره وجود دارد و ما نگران آن استثنائات هستیم.

وی ادامه داد: وقتی جان مردم در خطر است دولت باید با قاطعیت رفتار کند، ادارات تعطیل شود و از سفرها با جدیت جلوگیری شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در این شرایط که مقام معظم رهبری از طریق شورای عالی امنیت ملی کل اختیارات را به رییس جمهور و ستاد تحت امر ایشان تفویض کردند و ستادی هم توسط نیروهای مسلح تشکیل شده که آن ستاد هم باید از تصمیمات ستاد زیر نظر رییس جمهور تبعیت کند، نمی‌دانم چرا از اقتدار و از قوه قهریه‌ استفاده نمی‌شود؟ این موضوع تعارف بردار نیست اگر این ویروس در کشور ماندگار شود آن زمان باید چه کرد؟

 

گردآوری:گروه خبری تورکمن نیوز
منبع:ahmadmazani

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز