امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

عبدالکریم آخوند جاور 1 2 300x181 - وقایع و رویدادهای تاسف بار در جوامع اسلامی از نشانه‌های سستی در ایمان استترکمن نیوز: امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به تفرقه ها، جنگ افروزی ها و برادر کشی در جهان اسلام گفت: دنیای اسلام به سبب آموزه‌های قرآن در دوره‌هایی از تاریخ سرآمد علوم و فرهنگ ملل جهان بود و حتی برخی دانشمندان آن در علم طب و ادب به کمال رسیدند، ولی متاسفانه با غفلت از قرآن و عدم خودشناسی اکنون بسیاری از مسلمین تحت استثمارند و مورد ظلم و ستم قرار می‌گیرند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  آخوند عبدالکریم جاور اظهار کرد: اسلام ستیزی، به جان هم انداختن مسلمانان، بمب گذاری در مساجد، توهین‌ها و ظلم‌هایی که در حق مسلمین در برخی کشورها صورت می‌گیرند از رویدادهای تاسف باری است که امروزه در برابر چشمان ما اتفاق می‌افتند. و بدانید علت اصلی این جریانات از خود بیگانگی و ضعف در ایمان خودمان است.

وی با بیان اینکه اسلام تنها چند وعده نماز خواندن نیست تصریح کرد: باید ارزش‌های دینی و شرعی، سنن پیامبر (ص) و فرهنگ اسلامی را باز یابیم و از راه بیگانگان و تقلید فرهنگ آنان که پیامدی جز ذلت و خواری ندارد دوری کنیم.

آخوند جاور در بخش دیگر سخنان خود به موضوع نصب عکس روی سنگ قبر اشاره کرد و افزود: اخیرا” نصب عکس و حکاکی تصویر بر روی سنگ قبر رایج شده که این مسئله خلاف احکام دین و سنت پیامبر است.

وی با بیان روایتی از حضرت محمد (ص) تصریح کرد: هر خانه یا مکانی که بر در و دیوار آن عکس‌های زیاد نصب شده باشد فرشتگان نمی‌توانند به آن مکان بیایند و بر همین اساس در قبرستانی که بر روی سنگ قبور، عکس نصب شده یا تصویر حکاکی شده باشد فرشته‌های رحمت به آن مکان نمی‌توانند وارد شوند.

خبرنگار: مصطفی صبوحی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۰

۲۱ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82515

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک