ازبکستان 300x150 - وزیر سرمایه‌گذاری عربستان به ازبکستان سفر کردترکمن نیوز:  وزیر سرمایه گذاری عربستان سعودی در یک سفر رسمی وارد شهر بخارا شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  امروز «خالد الفالح» وزیر سرمایه گذاری عربستان با «سردار عمرزاق اف» معاون نخست وزیر، وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان دیدار کرد.

طرفین در این دیدار چگونگی و چشم انداز همکاری‌های متقابل بین دو کشور را بررسی کردند.

امروز در شهر تاشکند نشست شورای بازرگانی و همایش بازرگانی میان دو کشور برگزار می‌شود.

پیش بینی می‌شود، امروز وزیر سرمایه گذاری عربستان با «جمشید خواجه یف» وزیر کشاورزی و «ادهم اکرام اف» رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کند.

طبق برنامه هیئت عربستان امشب با مقامات وزارتخانه‌ها و ادارات ازبکستان دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

روز یکشنبه هیئت عربستان در مراسم آغاز ساخت نیروگاه حرارتی در شهر «شیرین» استان «سردریا» حضور می‌یابد.

گفتنی است، ازبکستان در ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی با مقامات شرکتACWA Power عربستان در مورد ساخت نیروگاه حرارتی با ظرفیت ۱۵۰۰ مگاوات در شهر «شیرین» استان «سردریا» به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار به توافق رسیده است.

همچنین برنامه ریزی می‌شود، قرارداد جدید سرمایه گذاری شرکت مذکور در ساخت نیروگاه بادی به ظرفیت ۱۰۰۰ مگاوات در استان‌های بخارا و نوایی به ارزش کلی یک میلیارد دلار امضا شود.

عربستان سعودی استقلال این کشور را در تاریخ ۳۰ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ ۲۰ فوریه سال ۱۹۹۲ میلادی بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۵

۰۴ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

89116

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک