امروز : چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

 • کد خبر :

  14398

 • /
 • تاریخ و ساعت :

  18:11 | ۰۴ فروردین ۱۳۹۷

 • /
 • دسته بندی :

 • پ

2 10 300x232 - ورزش‌های ژاپنی که قوای بدنی را تقویت می‌کنندبهداشت و درمان-ترکمن‌نیوز- «کاتسوزو نیشی»، مهندس و معلم ژاپنی آیکیدو در دوران کودکی بسیار ضعیف بود به‌طوری که پزشکان به والدین وی گفته بودند او پیش از ۲۰ سالگی خواهد مرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از روزیاتو، اما پدر و مادر نیشی بدون توجه به گفته پزشکان و به‌منظور تقویت قوای بدن فرزند خود، او را به یک معبد بودایی فرستادند. کاتسوزو به مدت سه سال در این معبد روش‌های مختلف مدیتیشن و تکنیک‌های شمشیربازی را آموخت.

این معلم موفق ژاپنی، به‌طور همزمان به مطالعه کتاب‌های پزشکان مدرن و امروزی هم می‌پرداخت تا به موازات درمان‌های باستانی و مذهبی، از یافته‌های علمی مدرن و اروپایی نیز مطلع شود. نتیجه‌ی این تحقیق‌ها و تمرین‌ها این شد که «کاتسوزو نیشی» کتاب خود را نوشته و در آن به سیستم تقویت بدن که خودش اختراع کرده‌بود، پرداخت.

این کتاب در سال ۱۹۲۷ میلادی، منتشر شد.

از این‌رو، ما در ادامه این مطلب تعدادی از تکنیک‌های معرفی‌شده توسط کاتسوزو برای تقویت قوای بدنی و بهبود سلامت جسمانی را برایتان انتخاب و معرفی کرده‌ایم. جالب است بدانید که این روش‌ها در ۹۰ سال پیش که برای نخستین بار مطرح شدند، با استقبال بسیار زیادی از طرف عموم مردم مواجه شدند.

قانون شماره ۶: کمر سخت

1 6 1 300x232 - ورزش‌های ژاپنی که قوای بدنی را تقویت می‌کنند

احتمالا می‌دانید که انحنای ستون فقرات می‌تواند سبب بروز مشکلات گوناگونی در اندام‌های داخلی بدن بشود. به‌همین خاطر بسیار مهم است که به طرز قرارگیری بدن هنگام نشستن یا ایستادن و حتی هنگام خواب توجه ویژه‌ای داشته باشید.

کاتسوزو مدعی بود که درست ایستادن کمک می‌کند تا شخص به اندازه ۲ سانتی‌متر بلندتر دیده شود. بعلاوه، در بهبود عملکرد اندام‌های داخلی، گردش خون و سیستم گوارش نیز نقش بسیار مهم و موثری دارد.

قانون شماره ۵: بالشت گرد و سفت به جای بالشت نرم

2 10 300x232 - ورزش‌های ژاپنی که قوای بدنی را تقویت می‌کنند

ژاپنی‌ها معتقدند که کج‌شدن گردن یکی از عوامل کوتاه شدن عمر انسان‌هاست. با اینکه مردم می‌توانند طرز قرارگیری سر را در طول روز کنترل کنند، اما این کار در شب‌ها به یک معضل تبدیل می‌شود.

به‌همین خاطر، کاتسوزو پیشنهاد می‌کند به جای انتخاب بالشت‌های نرم، متکای گرد و سفت را زیر مهره‌های سوم و چهارم گردن خود قرار داده و بخوابید.

در روزهای اول استفاده از این متکا بسیار دشوار و ناراحت خواهد بود. به‌همین خاطر، این مدرس ژاپنی پیشنهاد می‌کند در روزهای ابتدایی، چندین لایه پارچه دور متکا بپیچید و طی چندین روز، به تدریج از تعداد لایه‌ها کاسته و در نهایت فقط خود آن را زیر سر خود قرار دهید.

قانون شماره ۴: تمرین ماهی قرمز

3 11 300x232 - ورزش‌های ژاپنی که قوای بدنی را تقویت می‌کنند

برای انجام این تمرین جسمانی مراحل زیر را انجام دهید:

 • روی یک زمین سفت به کمر دراز بکشید.
 • دست‌ها را بالا بکشید.
 • پاشنه پاها را عمود روی زمین قرار دهید.
 • پاشنه پای چپ خود را به جلو بکشید و دست چپ را بالا بیاورید بدون اینکه آنها را از زمین بلند کنید. همین کار را برای دست و پای سمت راست تکرار کنید. این تمرین را باید روزانه دو دقیقه انجام دهید.
 • دست‌های خود را زیر گردن حلقه کنید و زیر مهره‌های سوم و چهارم بگذارید. پاها را به هم نزدیک کنید و به‌آرامی آنها را به سمت بیرون حرکت دهید. پاها را به سمت چپ و راست تکان دهید تا بدن بلرزد. این تمرین را دو دقیقه در روز تکرار کنید.قانون شماره ۳: تقویت عملکرد مویرگ‌ها

4 8 300x232 - ورزش‌های ژاپنی که قوای بدنی را تقویت می‌کنند

برای انجام این تمرین مراحل زیر را انجام دهید:

 • روی زمین سفت و مسطح دراز بکشید.
 • یک متکای گرد و سفت زیر مهره‌های سوم و چهارم گردن خود بگذارید.
 • پاها و دست‌های خود را به سمت بالا بکشید، به‌آرامی زانوها و آرنج‌های خود را تا کنید و تا حد امکان آرام باشید.
 • دست‌ها و پاهای خود را تکان دهید. این تمرین را ۱ تا ۳ دقیقه تکرار کنید.

قانون شماره ۲: کف دست‌ها و کف‌ پاها را به هم بچسبانید

5 9 300x232 - ورزش‌های ژاپنی که قوای بدنی را تقویت می‌کنند

برای انجام این تمرین، باید روی زمین سفت دراز بکشید. یک متکای گرد زیر مهره‌های سوم و چهارم گردن خود قرار دهید. زانوهای خود را بدون اینکه آنها را از زمین بلند کنید، خم کرده و کف پاها را به هم بچسبانید. این تمرین را ۱۰ دقیقه در روز تکرار کنید.

 1. کف دست‌های خود را به صورت عمودی به هم بچسبانید و انگشتان را به هم فشار دهید. همین کار را دوباره تکرار کنید با این تفاوت که کف دست‌ها را به هم فشار دهید. اجازه دهید.
 2. در حالیکه کف دست‌ها به هم چسبیده هستند، دست‌ها را بالای سر برده و مثل حرکات یوگا نگه دارید؛ دوباره پایین روی قفسه سینه قرار دهید.
 3. دست‌ها را همان‌طور متصل به هم روی شکم آورده و به سمت پاها حرکت دهید. دوباره آن را به سمت قفسه سینه ببرید. این کار را ۱۰ مرتبه تکرار کنید. دست‌ها را روی شکم و سپس به سمت پاها ببرید و در آخر پشت سر خود بگذارید.
 4. پشت دست‌ها را روی شکم بگذارید، کف دست‌ها را بلند کنید و همزمان پاها را به سمت جلو و عقب حرکت دهید. مراقب باشید که پاشنه‌های پا به هم وصل باشد.
 5. حرکات دست و پا را با هم ترکیب کنید. اگر احساس درد داشتید، تعداد حرکات را کم کنید.

قانون شماره ۱: تمرین شکم و ستون فقرات

6 10 300x232 - ورزش‌های ژاپنی که قوای بدنی را تقویت می‌کنند

چهار زانو روی زمین بنشینید. کف پاها را رو به بالا قرار دهید. شانه خود را کمی به سمت جلو خم کنید. هر کدام از حرکات زیر را ۱۰ مرتبه تکرار کنید و در آخر این کارها را انجام دهید:

دست‌های خود را به سمت جلو بکشید، آنها را عمود روی زمین بگذارید. سر را به سمت چپ برگردانید و به جلو نگاه کنید. همین کار را به سمت راست انجام دهید.

 1. بدون اینکه وضعیت دست‌ها تکان بخورند، شانه‌ها را بالا و پایین کنید.
 2. دست‌ها را در حالت اولیه قرار دهید و به‌آرامی سر را به سمت چپ و سپس به سمت راست بچرخانید.
 3. دست‌ها را روی پاشنه پاها گذاشته و سر را بالا بگیرید تا چانه رو به بالا باشد. سپس سر را پایین بیاورید تا چانه قفسه سینه را لمس کند.
 4. دست‌های خود را به دو طرف باز کنید و به موازات زمین نگه دارید. سپس آرنج را تا کنید. دست‌ها را در مقابل صورت به هم چسبانید، سرتان را بچرخانید و با چانه، قفسه سینه را لمس کنید. سپس دست‌ها را به دو طرف بدن باز کنید، کمر را صاف کنید، سر را عقب بدهید و به مدت ۷ ثانیه در همین حالت باقی بمانید.
 5. در حالت اولیه بنشینید، اولین تمرین را انجام دهید. همزمان با دَم، شانه‌ها را بالا بیاورید و با بازدم شانه را پایین بیاورید.
 6. در حالت تمرین شکم و کمر قرار بگیرید، به سمت راست و چپ خم شوید و به مدت ۱۰ دقیقه، شکم خود را جمع و شل کنید.
اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز