امروز : یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۰۲۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    85119

  • /
  • تاریخ :

    ۱۱ آبان ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

139509271404198049474564 300x209 - وحدت، حلقه مفقوده جهان اسلامترکمن نیوز: ابتکار عمل امام خمینی در پیوند دو رویکرد متفاوت از ولادت پیامبر عظیم‌الاشان اسلام را باید به عنوان نخستین سنگ بنای وحدت در جهان اسلام تلقی نمود.

بررسی وضعیت کنونی مسلمانان در جهان اسلام و تبلیغات سوء رسانه‌های استکباری در نمایش چهره‌ای تاریک و رو به زوال از اسلام که در روزهای اخیر با تبلیغات مسموم در قتل یک معلم فرانسوی و این بار توسط رئیس جمهور فرانسه به اوج خود رسید به خوبی از وجود یک راهبرد همه جانبه در تخریب چهره رحمانی اسلام آن هم به دست برخی از نیروهای افراطی درون آن پرده برمی‌دارد.
این در حالی است که اسلام با توجه به ماهیت و ذات مترقی ظرفیت آن را دارد تا همانند سده‌های نخستین اسلامی در جهان از بیشترین سطح رشد برخوردار باشد. اما متاسفانه جهان اسلام با وجود تمام ظرفیت‌های درونی به واسطه جهل، تعصب و تحریک قدرت‌های استعماری گرفتار تفرقه شده و هر روز بیش از گذشته سرزمین‌های اسلامی را دچار جنگ و خونریزی می‌کند.

نخبگان تسنن و تشیع می‌بایست با مسلح کردن خود به سلاح علم و ایمان و بصیرت اسلامی در مسیر روشنگری گام برداشته و نسبت به تقویت امت اسلامی با محوریت آیه شریفه ۱۰۳ آل عمران(وَ اعتَصِموابِحَبل اللهِ جَمیعًا ولا تَفَرّقوا) و با تکیه بر نقاط مشترک این دین توحیدی در مسیر تمدن سازی اسلامی پیش روند.
متاسفانه در سال‌های اخیر گستره نفرت از اسلام در جهان به دلیل رخنه برخی رویکردهای افراطی( در تشیع و تسنن) با نام دفاع از اسلام روز به روز گسترش می‌یابد.
امروز ایران اسلامی نیز از مقوله افراط گرایی در امان نبوده و متاسفانه دیده شده که برخی جریان‌های افراطی با دمیدن بر آتش تفرقه ضمن تهییج افکار عمومی و ناامن سازی جامعه انسجام ملی را به خطر می‌اندازند.
بررسی مواضع روحانیون طراز شیعه و سنی به خوبی نشان از مذمت توهین به مقدسات در مبانی اسلامی را دارد.

در این بین فتوای تاریخی رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای در حرمت توهین به مقدسات اهل سنت که در نوبه خود بی نظیر است را می‌توان تکمیل ابتکار عمل بنیانگذار انقلاب در تقویت و عمل به موضوع وحدت دانست. این فتوا اگر در قالب تمدن نوین اسلامی دیده شود به خوبی می‌تواند جوامع اسلامی را به سمت وحدت حقیقی رهسپار نموده و تا حد قابل توجهی راهبرد جریان‌های فرصت طلب و ضد تقریب را نقشه بر آب نماید.
لذا نخبگان جامعه تسنن و تشیع می‌بایست ضمن حفظ هوشیاری نسبت به جریان‌های مخرب و ضد وحدت در جامعه حساس بوده و به دور از شتاب زدگی و رفتار هیجانی این رویکردهای مخرب را نقد و هجو نمایند.
✍️ متین نیازی
فعال ،سیاسی،اجتماعی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز