امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

مجموعه سوارکاری گنبدکاووس 7 300x200 - واگذاری مجموعه‌های سوارکاری باید طولانی مدت باشدترکمن نیوز: رییس فدراسیون سوارکاری گفت: واگذاری مجموعه‌های سوارکاری به صورت یکساله باعث نابودی این میادین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مسعود خلیلی در حاشیه بازدید از مجموعه سوارکاری گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: وضعیت میادین سوارکاری در 3 شهرستان استان گلستان جهت استفاده مربیان و تماشاگران رضایت بخش نیست.

خلیلی تصریح کرد: در حال حاضر 18 میدان سوارکاری در کشور در اختیار توسعه و تجهیز اماکن ورزشی قرار دارد و با انجام مزاید به صورت سالانه به بخش خصوصی واگذار می‌گردد.

رییس فدراسیون سوارکاری بیان داشت: ساماندهی وضعیت فضاهای سوارکاری در کشور اولویت فدراسیون سوارکاری می‌باشد که برای این کار یا دولت باید متولی و مانند ورزشگاه آزادی هزینه نگهداری را متقبل شود یا اینکه به صورت طولانی مدت به بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری مالکان اسب‌ها واگذار کند.

بر اساس این گزارش: مجموعه سوارکاری گنبدکاووس در سال ۱۳۴۰ با اهداف مسابقه‌های کورس اسبدوانی و تولید و پرورش اسب‌های نژاد ترکمن پایه‌گذاری گردید.

از نظر ویژگی معماری نیز این بنا در منطقه خاص بوده و نخستین بنای مجموعه سوارکاری در کل استان گلستان است نوع ساختار بنا مطابق نخستین سازه‌های بتنی ورزشی است که پاسخگوی همه نیازهای مربوط به دوره خود بوده است.

این بنا با سازه‌ای بتنی در ارتفاع حدود 13 متر با حجمی مکعب مستطیل احداث شده و کشیدگی این حجم در جهت شمالی جنوبی است و میدان مسابقات نیز در جبهه شرقی آن قرار دارد.

گزارش از: آرزو بسیا

خبرنگار ترکمن نیوز در استان گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز