16 300x206 - وام 124 میلیون دلاری بانک جهانی به ازبکستان برای توسعه بخش کشاورزیترکمن نیوز:  بانک جهانی برنامه‌ریزی کرده برای توسعه بخش کشاورزی در ازبکستان به این کشور معادل ۱۲۴ میلیون دلار وام دهد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در نشست تسریع اصلاحات اقتصادی در حوزه کشاورزی و منابع آب اظهار داشت: بانک جهانی برنامه ریزی کرده برای توسعه کشاورزی در ازبکستان به این کشور معادل ۱۲۴ میلیون دلار وام دهد.

رئیس جمهور ازبکستان افزود: هم اکنون با بانک جهانی در مورد اجرای طرح به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار مبنی بر نوسازی بخش کشاورزی به توافق رسیدیم. نخستین بار در تاریخ ازبکستان این مبلغ برای توسعه دانش کشاورزی و نوآوری، سازماندهی و مدیریت بر اساس استانداردهای جهانی هزینه می شود.

وی خاطرنشان کرد: در چارچوب این طرح فعالیت ۸ انستیتوی علمی– پژوهشی کشاورزی به طور کامل بازسازی و همچنین برخی سازمان های وزارت کشاورزی با آزمایشگاه ها و تجهیزات روز مجهز خواهند شد.

به گفته وی، وام ۱۲۴ میلیون دلار بانک جهانی و ۲ میلیون دلار کمک بلاعوض اتحادیه اروپا برای این اهداف سرمایه گذاری خواهد شد.

کشاورزی یکی از مهم‌ترین حوزه های اقتصادی ازبکستان می باشد که سهم آن در درآمد ناخالص ملی ۲۸ درصد است و در این زمینه ۲۷ درصد و یا ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر مشغول به کار می باشند. همچنین این حوزه ۱۰ درصد کل صادرات کشوررا تشکیل می کند.

ازبکستان در سال ۱۹۹۲ میلادی به عضویت بانک جهانی درآمد و این بانک از سال ۱۹۹۵ میلادی برای اجرای طرح‌ها در زمینه‌های خصوصی‌سازی، رشد بخش مالی، مدرنیزه کردن کشاورزی، الکتروانرژی، بهبود زیرساخت‌های اجتماعی، بهداشت و آموزش به ازبکستان بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار وام داده است.

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۴

۰۵ مرداد ۱۳۹۹

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک