امروز : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۵۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

طیار هلاکو 300x245 - واقعه تاریخی که آتش به جان ترکمنصحرا زدترکمن نیوز:  ۲۰ سال از حادثه سقوط هواپیمایی یاک ۴۰ در اردیبهشت سال ۱۳۸۰ می‌گذرد، واقعه‌ای تاریخی که با گذشت سالها همچنان آتش به دل مردم ترکمنصحرا می‌زند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن:   خورشید ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۰ در مسیر راه خویش سر از کاشانه برنتابیده بود، نگاه های چشم انتظاران همه رو به آسمان بود تا هواپیمای حامل دکتر “رحمان دادمان” وزیر راه و ترابری به همراه معاونین و هیئت همراه به خصوص نمایندگان فقید استان گلستان در مجلس ششم به زمین بنشیند.

مدتی از تاخیر قانونی و همیشگی هواپیما گذشت، اما هنوز خبری از رسیدن این پرواز برای افتتاح رسمی فرودگاه گرگان نبود، تاخیر بیشتر و دلهره و اضطرابها بیش از گذشته می شد و سرانجام شایعه سقوط، رنگ واقعیت گرفت و خبری ناگوار در سراسر استان پیچید.

پخش این خبر غوغایی در استان گلستان ایجاد می کند. برای یافتن محل سقوط، نیروها بلافاصله جستجو را آغاز می کنند اما باران، کولاک و مه ارتفاعات خرچنگ در استان مازندران، کار را بسی سخت کرده است، از جستجوها یک روز گذشته اما خبری نیست و با گذشت دو روز از سانحه سقوط هواپیما یاک ۴۰ مردم استان گلستان هنوز هم در بهتی عظیم فرو رفته و باور این فاجعه بر آنان سخت است.

فاجعه ای که در آن مردم استان مدافعان حقوق خود در مجلس شورای اسلامی را از دست دادند، مدافعانی که شعار آنها کار و تلاش برای موکلان خود ” از بامدادان تا بامدادان بود”.

با پخش اخبار دقیق سانحه در بعدازظهر جمعه، بغض در گلو مانده مردم استان به یکباره ترکید و خبر از دست دادن برگزیدگان آنان برای خدمت، سیل اشک را بر گونه ها جاری ساخت.

در این سانحه مردم گرگان و آق قلا حجت الاسلام “قربانعلی قندهاری” را از دست دادند که درآغاز دوره دوم نمایندگی خود نشان داده بود چه ظرفیتهای بالایی برای دفاع از حقوق موکلان خود دارد و به عنوان یک نماینده قوی و صاحبنظر شناخته شده بود.

“غلامعلی هزارجریبی” دیگر خدمتگزاری بود که این منطقه از خدمات وی محروم ماند، وی از خانواده معزز شهدا و فردی مردمدار و دلباخته راه امام خمینی(ره) بود.

صداقتی که مردم در “اترک طیار” نماینده گنبد دیدند از دلایل اصلی انتخاب وی به مصدری شد که موکلان وی امید خدمت در این سنگر را داشتند اما با سقوط یاک ۴۰ او نیز به شهدا پیوست.

محبوبیت دکتر “عظیم گل” به عنوان فردی ساده زیست و کسی که طعم تلخ فقـــر را با تمام وجود چشیده و درد آشنای مردم محروم خطه بندرترکمن، کردکوی و بندرگز بود را کسی نداشت و به همین دلیل هم به عنوان نماینده مردم این خطه از استان گلستان برگزیده شد اما سقوط این هواپیما اجازه خدمت را به او نداد.

“علی کوهساری” جوانترین نماینده مجلس ششم را مردم خطه آزاد شهر و رامیان به دلیل تلاش و کوشش شبانه روزی اش برگزیدند که پیش از رفتن به مجلس در کسوت عضویت شورای شهر آزادشهر آن را به ثبوت رسانده بود.

“سید منصور حسینی” نماینده مردم مینودشت نیز در مردمداری مثال زدنی بود و همین ویژگی بارز بود که وی را از مناصب بالای شرکت مخابرات که در سایه تخصص خود بدان دست یافته بود، جدا کرد و خدمت به مردم محروم مینودشت را سرلوحه امور خود قرارداد.

تعهد دکتر “محمدصادق صادقی” نماینده مردم علی آباد کتول از انتصاب وی به خانواده معزز شهدا نمایان است و وی توفیق خدمتگزاری به مردم در کسوت نمایندگی مجلس را در سایه اخلاصی که باعث سالها حضور در جبهه های جنگ شد، به همراه مدارج بالای علمی به دست آورده بود.

علاوه بر هفت نماینده مردم استان گلستان “معمی هلاکو” نماینده سابق مردم گنبد در مجلس شورای اسلامی که عضو هیئت مدیره تهیه و تولید بالاست راه آهن جمهوری اسلامی بود نیز از کسانی است که در این سانحه به دیدار حق شتافت.

تیم خبری ترکمن نیوز این ضایعه بزرگ را به خانواده‌های محترمشان و مردمان شریف استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس و بخش داشلی برون تسلیت عرض مینماید.

بازنشر ترکمن نیوز- مهر – ۱۳۹۱

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز