امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۴۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

 • کد خبر :

  42788

 • /
 • تاریخ و ساعت :

  7:42 | ۰۹ دی ۱۳۹۷

 • /
 • دسته بندی :

 • پ

jang turkmensnews - هیچ جنگی مقدس نیستیادداشت-ترکمن نیوز-  نام جنگ ترسناک و دلهره آور است. حتی یاد آن نیز تداعی کننده ویرانی و خرابی است. از جنگ هر گز نباید استقبال کرد چون جنگ خرابیهای زیادی ببار می آورد.

انسانها کشته وخانواده ها داغدار می شوند. کودکان یتیم و فضا خشونت آمیز می شود. قهر و غضب و خشم و خشونت و کینه و نفرت افزایش می یابد و هزاران عوارض منفی دیگر هم دارد که برای جامعه مفید نیست. فکر می کنم با این بدیهییات همه ی انسانها آشنا هستند.

اما دیده می شود بعضی از بزرگان در سخنرانیها و در اظهار نظراتشان از جنگ استقبال می کنند و جنگ با امریکا را یک جنگ مقدس می شمارند که حرف زدن و صحبت کردنش هم بسیار نگران کننده است.

مردم ابران با آثار و عوارض ویرانگر جنگ و خون ریزی بیگانه نیستند. جنگ ایران و عراق و جنگهای داخلی افغانستان و عراق و سوریه و یمن و لیبی جلوی چشم همه ی ماست.

جنگ مقدس و غیر مقدس ندارد تا زمانیکه جنگ به شما تحمیل نشود و از انجام آن ناگزیر نباشیم نباید به آن سمت برویم. اگر دشمن داشته باشیم واز قضا این دشمن قدرتمند هم باشد درعمل و حرف مواظب باشیم که دشمن را به جنگ و درگیری تحریک نکنیم.

اما گاهی اوقات اقداماتی صورت می گیرد و سخنانی شنیده می شود که ما تشنه جنگ و خون ریزی هستیم. گویا هشت سال جنگ و ویرانی یادشان رفته است. اگر خدای نکرده جنگی نظانی میان ما و امریکا صورت گیرد برنده آن جنگ قطعاً ما نخواهیم بود.

اگر ما صد درصد هم یقین پیدا کنیم که پیروز این جنگ هستیم باز هم نباید از آن استقبال بکنیم. چون جنگ در خاک ما صورت خواهد گرفت ممکن است در اثر این جنگ با قدرتمند ترین کشور دنیا، تمام زیر ساختهای خود را از دست بدهیم.

و کشور به یک زمین سوخته و لم یزرع تبدیل شود. شاید هدف دشمن فقط همین باشد نه چیز دیگر. در اثر این جنگ ممکن است طرف مقابل هم سربازان خود را از دست بدهد و ادوات جنگی اش نابود شود ولی به خاطر دوری مسافت وموقعییت جغرافیایی اش چندان متضرر نشود.

اما هدف اصلیشان که فلج و عقیم کردن کشور ماست به خاطر محاسبات غلط ما محقق شود. پس عقل سلیم حکم می کند نه تنها نباید از جنگ استقبال بکنیم بلکه همیشه در فکر صلح و دوستی و گسترش روابط با همه کشورها از جمله با همسایگان باشیم. چون یک دشمن می تواند خیر و منفعت صد دوست را خنثی نماید.

نوشته:امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

 • سید

  جناب خوجملی عزیز سلام
  یک سوال داشتم نظرتان در مورد واقعه عاشورا چیست ؟
  مقدس است یا غیر مقدس؟
  وقتی انسانیت و دین خدا مورد هجمه قرار گرفت چه باید کرد از نظر شما و ایا مقابله دراین وضعیت با دشمن به نظر شما مقدس نیست؟
  وقتی دشمن به وطن و ناموس شما و ما یورش آورد .ایا اگر دفاع کردی این کار شما کار مقدسی شمرده نمیشه؟
  امام حسین(ع) ۷۲و یارانش نفر بودند و در مقابل سپاهیان یزید اما با این علم به میدان رفتند و همگی شهید شدند و مقدسترین نبرد تاریخ بشریت را رقم زدند دوست عزیز هیچ مسلمانی تن به ذلت نمی دهد
  افراد لیبرال مسلک اینگونه اعتقادی دارند لطفا کمی قرآن مطالعه کنید و به آن بیندیشید برادر …

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز