امروز : یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

هیوه چی فرماندار ترکمن در دیدار با مدیر کل هواشناسی گلستان:

هواشناسی از ارگانهای استراتژیک کشور است

بندرترکمن-ترکمن نیوز-  فرماندار ترکمن گفت: هواشناسی از ارگانهای استراتژیک کشور و در حکم چراغ راهنما برای مسئولین و مردم در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها بخصوص در مواقع شرایط خاص آب و هوایی است.

bandar 6d 300x169 - هواشناسی از ارگانهای استراتژیک کشور است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  به نقل روابط عمومی هواشناسی گلستان، نور بخش داداشی مدیر کل هواشناسی گلستان صبح سه شنبه ۵/۱۰/۹۶ در محل فرمانداری بندر ترکمن با الیاس هیوه چی فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
داداشی در این نشست گفت : با توجه به اینکه بخش وسیعی از این شهرستان در سواحل واقع شده و جهت ارائه خدمات بهینه به کاربران نهایی فعال در این حوزه اقدامات و برنامه ریزی لازم برای نصب و راه اندازی ایستگاه دریایی در میان قلعه و همینطور تراز سنجی میانکاله را در برنامه سالجاری داریم و از راه اندازی ایستگاه خودکار اقلیم شناسی در روستای قره جه لر این شهرستان خبر داد و افزود:
هواشناسی یک دستگاه خدمت رسان است که اثرات آن با سامانه تهک ( ترویج هواشناسی کاربردی ) و برگزاری دیسکاشنهای هواشناسی کشاورزی و صدور توصیه های فنی لازم و همینطور اطلاعیه و اخطاریه های جوی و انعکاس آن از طریق صدا و سیما و سایر بسترهای اطلاع رسانی در تمامی فعالیتهای دریایی ، کشاورزی ، جاده ای و… مشهود است .
داداشی در ادامه از آمادگی اداره کل هواشناسی برای برگزاری دیسکاشن هواشناسی کشاورزی با توجه به میکرو اقلیم شهرستان وبرگزاری کارگاه آموزشی تهک با توجه به اینکه کاربران کشاورزی و دریایی و گردشگران و … تواما”در حوزه شهرستان فعالیت دارند خبر داد.
در ادامه هیوه چی فرماندار بندر ترکمن ضمن ابراز خرسندی از این نشست و تقدیر و تشکر از زحمات مدیر کل هواشناسی استان گفت: هواشناسی یکی از ارگانهای استراتژیک کشور بوده و در حکم یک چراغ راهنما برای مسئولین و مردم است و امروزه خدمات آن در بعد استانی با توجه به اینکه استان گلستان در معرض انواع مخاطرات آب و هوایی منجمله سیل قرار دارد بر کسی پوشیده نیست و داده ها و اطلاعات هواشناسی در تصمیم سازی و تصمیم گیری مسئولان نقش بسزایی دارد .
هیوه چی در پایان ضمن اعلام آمادگی جهت هرگونه همکاری خواستار مشارکت بیشتر هواشناسی شهرستان در جلسات شورای اداری و برنامه ریزی و مدیریت بحران شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز