امروز : پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

هواداران والیبال ارزشمندترین ستون تیم گنبدقابوس

«هواداران والیبال گنبد» صورت «برند شهرشان» را با سیلی سرخ نگه‌داشته‌اند

  • کد خبر :

    121911

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:03 | ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اخبار ترکمن – یاشار نیازی: ورزش امروز جهان بدون جامعه هواداران هیچ تصویری از موفقیت ندارد و همه باشگاه‌های ورزشی تلاش دارند با استفاده از شیوه‌های حرفه‌ای و مدرن هواداران بیشتری را به باشگاه خود جذب کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هواداران خودرا جزوی از تیم و غالبا؛ تیم ورزشی را از آن خود می‌دانند و بزرگترین عامل جذب هواداران احساسات است.

هواداران واقعی در برگزاری مسابقات بزرگترین جریان‌سازی را تشکیل می‌دهند و روزها پیش از بازی به خصوص در روز بازی و همچنین بعد از بازی در جریان مسابقه همراه هستند و حتی گاها بیش از سرمربی و کادر فنی اظهار نظرهای تخصصی دارند.

هواداران چرخ محرک و قدرت ایمان هرتیم برای رسیدن به اعتماد به نفس لازم برای رویارویی بازیکنان در روز مسابقه با بازیکنان تیم مقابل هستند و هرگونه تعاریف هواداران از بازیکنان مستقیما در کیفیت بازی آنان موثع واقع می‌شود.

در دنیای مدرن و علمی امروز که تمامی رشته های ورزشی به آکادمیک شدن و صنعتی شدن روی آورده است، علت و معلول درک احساسات هواداران و تاثیرگذاری آن بر روند مسابقات برکسی پوشیده نیست.

از این روحمایت و انرژی عظیمی که هواداران خوب یک تیم ایجاد می‌کنند گاه تا ۹۰درصد بازی را تحت شعاع خود قرار می‌دهد و این نه تنها بر تیم خودشان بلکه برای تیم مقابل نیز بارز است.

والیبال برند شهر گنبدقابوس است

مسابقات ورزشی از جمله بزرگ‌ترین اجتماعی است که مجموع احساسات در آن به شکل شادی، غم، نشاط، عصبانیت، پیروزی و یاس از دست دادن بروز می‌کند.

بنابر این ایجاد یک برند احساسی برای هواداران می‌تواند در مسیر دادن تیمی که به آن عشق می‌ورزند و از آن حمایت می‌کنند از طریق احساسات هواداران می‌تواند به پیروزی و ارتقای تیم در جدول رده‌بندی لیگ موثر واقع شود.

والیبال در تورکمنصحرا در کنار سوارکاری به ورزشی بومی و از طرفی ملی بدل گشته و در خون مردم این دیار است.

والیبال در مرکز تورکمنصحرا از دهه ۶۰ در اوج شکوفایی و سلابت خودش بود و عنوان پایتخت والیبال ایران را برای گنبدقابوس به ارمغان آورد.

پایتخت والیبال برای گنبد یک برند است که همواره بالاترین درجه احساسات را در هر هوادار برمی‌انگیزد و هواداران درصورت باخت تیمشان آن را در خطر می‌بینند.

چندفصل گذشته برند پایتخت والیبال برای گنبد کمرنگ شد و دیدیم که شهرهای دیگر مدعی این برند شدند.

چند سالی است که هواداران والیبال گنبد با سیلی به صورت خود گونه‌های برند شهرشان را سرخ نگه داشته‌اند و با جان و دل از آن حراست می‌کنند.

 

والیبال برای هواداران و هواداران برای والیبال

سال گذشته به علت شیوع بیماری کرونا بیشتر مسابقات بدون تماشاگر برگزار شد و تیم‌های ورزشی از نعمت حمایت هواداران خود بی بهره بودند.

هواداران ورزشی دلیل اصلی برگزاری مسابقات هستند تا علاوه بر رقابت تیم‌ها احساسات آنان برانگیخته شود و مکانی برای تخلیه احساسات انباشته شده آنان به هرشکل با روند مسابقات است.

براساس تحقیقات علمی، هرچه مدیران تیم ها عوامل موثر بر جذابیت و ایجاد انگیزه را در هواداران توسعه می‌دهند میزان هیجان، قدرت تیم و مشارکت و حضور تماشاگران را در سالن‌های ورزشی افزایش می‌دهد.

والیبال یکی از پرطرفدارترین و پربیننده‌ترین ورزش‌های ایران است که حضور تماشاگران در سالن‌های ورزشی گنبد همواره به شکل بی‌نظری بوده و در دهه ۶۰ هواداران تاکنار خط زمین بازی، کف سالن می‌نشستند و تیم خودرا حمایت و تشویق می‌کردند.

هوادارن علاوه بر حمایت معنوی با حضور خود در سالن‌های ورزشی با هزینه کردن تامین کننده بخشی از هزینه‌های تیم خود هستند.

برهمین اساس توصیه می‌شود مدیران باشگاه‌ شهرداری گنبد بر عوامل موثر جذب تماشاگران و هوادارن خود به صورت علمی‌تر و حرفه‌ای‌تری برنامه‌ریزی کنند و مهم‌ترین عوامل آن که زیبایی بازی، سرگرم‌کننده بودن، هیجان، گریز از روزمره‌گی زندگی عادی و نهایتا کسب پیروزی در مسابقات است را بزرگ‌ترین ارزش ورزشی و اجتماعی برای جامعه گنبد و شهروندان قرار دهند.

والیبال گنبد هواداران بسیار زیادی دارد که از اقصی نقاط تورکمنصحرا برای تشویق تیمشان به سالن المپیک می‌آیند و می‌طلبد این سالن ورزشی در خور شأن و جایگاه هوادارانش باشد و پاسخگوی حضور جمعیت عظیم تماشاگران و هواداران باشد تا پشت درهای بسته سالن نمانند و یا تدابیری بیاندیشند تا تماشاگران خارج از سالن نیز بتوانند روند مسابقه را تماشا کنند.

امیدواریم در فصل پیش رو تیم نماینده گنبد با عنوان شهرداری حضوری تماشاگر پسند داشته باشد و مدیران باشگاه با درک این موضوع برای تیمداری و حمایت ورزش برند پایتخت والیبال ایران بکوشند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز