امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن‌نیوز – سرپرست هنگ مرزی اترک و مرزبان درجه یک گلستان گفت: در سایه تلاش مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و تعامل مردم مرزنشین با وجود بزرگترین مرز در کشور و خاورمیانه از امنیت و آرامش پایدار برخوردار هستیم.

قدمگاهی فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان 300x188 - «هنگ مرزی اترک» بزرگترین، امن‌ترین و آرام‌ترین مرز کشور است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سرهنگ حسین قدمگاهی، ضمن تجلیل و تبریک به خبرنگاران به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار اظهار داشت: تزریق امید و نشاط با انتشار اخبار به موقع و موثق مهمترین وظیفه خبرنگاران است.

وی در ادامه سخنانش افزود: هنگ مرزی اترک با بیش از ۳۵۰ کیلومتر مرز خاکی (بیابانی، کوهستان و دشت) همچنین مرز آبی، با تلاش مرزبانان و تعامل خوب مردم منطقه از امن‌ترین و آرامترین مرزهای کشور است.

قدمگاهی تصریح کرد: در این مرز هیچگونه قاچاق اعم از کالا و مواد مخدر و مشروبات و تجاوزات مرزی مشاهده نمی‌شود و به صفر رسیده است و شاهد امنیتی پایدار در منطقه هستیم.

 

استحصال ید در منطقه مرزی بدون توافق مردم انجام نخواهد شد

سرپرست هنگ مرزی اترک و مرزبان درجه یک در خصوص فعالیت‌های شرکت استحصال ید گفت: اخیرا شایعاتی مختلف مرتبط با ضرر استحصال ید در منطقه باعث تشویش اذهان عمومی و ناراحتی مردم مرز نشین شده بود که با نشست با بزرگان، ریش‌سفیدان ترکمن و دهیاران و شوراها اطلاع رسانی شد و مردم منطقه در آرامش هستند.

سرهنگ حسین قدمگاهی استیفای حق مرزنشینان را مهم‌ترین راهبرد هنگ مرزی اترک دانست و افزود: شرکت استحصال ید با دریافت تمامی مجوزهای لازم زیست محیطی در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار فعالیت خواهد کرد.

خبری هنگ مرزی اترک گلستان 300x188 - «هنگ مرزی اترک» بزرگترین، امن‌ترین و آرام‌ترین مرز کشور است

وی خاطرنشان کرد: با وجود مجوزهای لازم برای عملیات این شرکت قطعا با توافق دامداران و کشاورزان منطقه و نیز تعهد رعایت مسائل زیست محیطی و با نظارت مرزبانی و مسئولین، استحصال ید انجام خواهد گرفت.

قدمگاهی تاکید کرد: بازگشت و تزریق پسآب به زمین و رعایت فواصل قانونی از روستا و همچنین فاصله از منابع آبی همچنین ایجاد اشتغال برای بیش از ۲۰۰ نفر بومی منطقه از مهم‌ترین تعهدات شرکت استحصال ید است.

سرهنگ قدمگاهی در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات هنگ مرزی اترک هوشمندسازی مرزها و تجهیز به دوربین‌ها و حسگرهای الکترونیکی است که با این اقدام کمترین تردد غیر مجاز و تجاوزات مرزی به فوریت شناسایی و رسیدگی می‌شود.

سرپرست هنگ مرزی اترک در خاتمه گفت: با برگزاری جلسات متعدد با کشور دوست و همسایه ترکمنستان در حال حاضر با فروکش کردن بیماری کرونا تردد کالاهای ترانزیتی ریلی و کامیون با رعایت دستور العملهای بهداشتی انجام می‌گیرد اما همچنان تجارت چمدانی میسر نشده است.

گزارش از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز