امروز : پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

دستی 300x201 - هنر دست های هنرمندان ایرانی ارزان فروشی میشودمیراث فرهنگی-ترکمن نیوز- معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: به دلیل نبود برند مناسب برای صنایع دستی، هنردست های هنرمندان ایرانی به صورت فله ای و با سود کم برای تولیدکنندگان آن، به فروش می رود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، علی اصغر مونسان روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی جوانان، سازمان های مردم نهاد و سمن های فعال حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان اظهار کرد: حیف است که این تولیدات ارزشمند و آثار فاخر، بدون برند سازی، بسته بندی مناسب و سود حداکثری برای هنرمندان؛ فروخته شود.

وی بیان کرد: در کنار تلاش برای برند سازی، باید بهبود صنایع تولیدی، اهمیت دادن به نیاز روز جامعه و همگام شدن با ذائقه مخاطبان، به اولویت کاری هنرمندان صنایع دستی کشور تبدیل شود.

رییس سازمان میراث فرهنگی افزود: اهمیت دادن به این موضوعات مهم در کنار فراهم کردن زیرساخت ها و انجام تبلیغات فراوان، می تواند به رونق بیشتر گردشگری و تولید صنایع دستی ایران منجر شود.

مونسان ادامه داد: یکی از نقاط ضعف جدی گردشگری ایران که باعث کم بودن تعداد سفرها و به خصوص ورود توریست های خارجی بوده تبلیغات کم و اندک داخلی و خارجی است.

وی گفت: به دلیل کمبودهای اعتباری و بودجه ای، قادر به انجام تبلیغات فراوان برای معرفی جاذبه ها نیستیم که این عامل افزودن آمار تعداد گردشگران داخلی و خارجی را با دشواری همراه می کند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون دلار از صنایع دستی هنرمندان ایرانی به کشورهای دیگر صادر و یا توسط مسافران خارجی به عنوان سوغات خریداری شد که می توان با برند سازی مناسب، ارزآوری ایران در این بخش را تا حد زیادی افزایش داد.

به گفته وی؛ راه اندازی بازارچه های دائمی در شهرهای بزرگ، یکی از راه حل های رونق فروش صنایع دستی بوده که اجرای این طرح در گرو حمایت بیشتر مدیران استانی و استانداران است.

وی گفت: ایران جاذبه های زیادی برای رونق گردشگری دارد، اما هنوز آن گونه که شایسته است از این بخش برای درآمد آفرینی و ایجاد فرصت های شغلی استفاده نشده است.

مونسان ادامه داد: ایجاد فرصت های شغلی در گردشگری، ارزان تر از بخش های دیگر است، اما همچنان همه تاکیدها و نگاه ها برای ایجاد شغل به حوزه صنعت است.

وی افزود: جایگاه کنونی ایران در گردشگری راضی کننده نیست ،ولی روند توسعه و رونق این بخش برای درآمدزایی بیشتر و ایجاد مشاغل جدید، امیدوار کننده است.

رییس سازمان میراث فرهنگی؛ توسعه بوم گردی را یکی از برنامه جدی دانست و گفت: در کنار تلاش برای استفاده بهینه از ظرفیت روستاها، سعی می شود اجرای طرح های توسعه ای بوم گردی، آسیبی به طبیعت و محیط زیست وارد نکند.

مونسان اظهار کرد: یکی دیگر از طرح هایی که می تواند به بهبود اقتصاد ایران و جذب بیشتر گردشگر منجر شود، راه اندازی اقتصاد شب و بازارهای شبانه است.

به گفته وی؛ در شهرهایی که این طرح ها اجرا شده، تعداد گردشگران و درآمد فعالان آن افزایش یافته است.

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز