امروز : چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    5437

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:28 | ۲۹ مهر ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

vheraghali 29m 300x196 - همکاری نکردن دستگاه‌های اجرایی گلستان به بهانه کمبود امکانات برای ساماندهی متکدیاناخبار اجتماعی-ایتنانیوز-  مدیرکل اجتماعی استانداری گلستان با اشاره به همکاری نکردن دستگاه‌های اجرایی استان گلستان برای جمع‌آوری متکدیان گفت: دستگاه‌های اجرایی گلستان به بهانه کمبود امکانات برای ساماندهی متکدیان همکاری نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار،  به نقل تسنیم،عبدالرضا چراغعلی درباره جمع‌آوری متکدیان و وظایف سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: براساس دستورالعمل ابلاغی هیئت وزیران، شهرداری‌ها مسئول جمع‌آوری متکدیان از سطح شهر هستند.

وی افزود: دستگاه‌های دیگری مانند بهزیستی، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، ناجا، دادگستری، فرمانداری ها و بهداشت نیز در خصوص کودکان کار و خیابانی مسئولیت دارند که هرکدام متناسب با حوزه وظایف و مأموریت‌های خود باید به این مسئله ورود کنند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان اظهار داشت: شهرداری‌ها متکدیان را جمع‌آوری می‌کنند اما متأسفانه دیگر دستگاه‌ها به بهانه نبود امکانات و تدارکات، همکاری لازم را برای ساماندهی ندارند.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها نمی‌‌‌توانند بیش از ۲۴ ساعت متکدیان را نگه دارند و این سبب ورود دوباره این افراد به سطح شهر می‌شود.

چراغعلی تأکید کرد: شاه کلید جمع‌آوری و حل مسئله کودکان خیابانی و متکدیان، عدم کمک مردم به آنها است. مردم باید احساسات خود را کنترل کنند و بدانند پولی که به این افراد می‌دهند، در نهایت سهم افرادی دیگر می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی از متکدیان در قالب باندهای سازمان یافته فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: برخی از این افراد در قالب باندهای سازمان یافته و برخی دیگر به صورت خانوادگی فعالیت می‌کنند. در عین حال سازمان‌های مردم نهادی هم وجود دارد که صرفا در زمینه آموزش به کودکان خیابانی فعالیت می‌کنند که باید مورد حمایت قرار بگیرند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان ادامه داد: درآمد روزانه متکدیان در گرگان بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است برای همین این افراد حاضر نیستند بر سر کار دیگری که روزانه ۳۰ هزار تومان به آنان پرداخت می‌شود، بروند.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز