امروز : جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

توسعه آسیا ازبکستان - همکاری‌ ‌منطقه‌ای محور رایزنی نمایندگان ترکمن و بانک توسعه آسیاترکمن نیوز:  نمایندگان وزارت اقتصاد و صنعت ترکمنستان و بانک توسعه آسیا در مورد همکاری‌های ‌منطقه‌ای در آسیای مرکزی به صورت آنلاین گفت‌وگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در این نشست ویدیویی پیشرفت برنامه‌های محاسبه شده اقتصادی تا سال ۲۰۳۰ و توسعه بیشتر همکاری‌های چندجانبه در دستور کار قرار گرفت.

طرف ترکمن در این دیدار اظهار داشت: کشور ما از سال ۲۰۰۰ عضو بانک توسعه آسیا است و در این دوره ما تجربه کار مشترک موفق را در چارچوب همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای در آسیای مرکزی را در بخش‌های دارای اولویت مانند انرژی، حمل و نقل و تسهیل تجارت آموختیم. «عشق آباد» برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ ریاست برنامه همکاری‌های منطقه ای آسیای مرکزی را بر عهده داشت.

عضویت کشور ما در این سازمان گویای بی قید و شرط تقویت همکاری سودمند است.

در این نشست موضوعات، مطالعه پروژه در مورد بخش بهداشت و توسعه گردشگری تا سال ۲۰۳۰ و پیش نویس همکاری استراتژی تا سال ۲۰۳۰ بررسی شد.

خاطر نشان می‌شود که بستر همکاری‌های منطقه‌ای اقتصادی آسیای مرکزی بانک توسعه آسیا با هدف تحریک رشد اقتصادی در این قاره انجام می‌شود. این بانک در تأمین اعتبار پروژه‌های سرمایه گذاری در عشق آباد و سایر کشورهای منطقه سهم بسزایی دارد. این بانک از طریق سرمایه گذاری ارتباط نزدیک خود را با کشورهای عضو برقرار می‌کند.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز