N82867209 72249898 300x169 - همکاری‌های دوجانبه ایران و ازبکستان برای توسعه گردشگریترکمن نیوز: نمایندگان صنعت گردشگری ازبکستان و ایران در نشستی ویدئویی در مورد برگزاری تورهای مشترک گردشگری توافق کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سفارت ازبکستان در تهران با همکاری کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان بین نمایندگان شرکت‌های گردشگری دو کشور نشست ویدئویی برگزار کرد.

در این نشست همچنین چشم انداز همکاری‌های دوجانبه بین نمایندگان صنعت گردشگری دو کشور برای رونق گردشگری به شهرهای باستانی ازبکستان بررسی شد.

در این نشست «ابراهیم پورفرج» رئیس جامعه تخصصی تورگردانان ایران، نمایندگان شرکت هواپیمایی زاگرس و بیش از ۲۰ شرکت بزرگ ایران و همچنین روسای ۱۵ شرکت گردشگری ازبکستان شرکت کردند.

فارس نوشت: علاوه بر این، بر تصمیم ازبکستان مبنی بر تشویق شرکت‌های هواپیمایی و شرکت‌های گردشگری خارجی در دوران پاندمی تاکید شد.

نمایندگان ایران نیز تاکید کردند: با توجه به اشتراکات تاریخی، سنتی و فرهنگی دو کشور، ازبکستان و ایران باید روابط خود را در زمینه گردشگری بیش از پیش توسعه دهند. شهرهای باستانی ازبکستان مانند سمرقند، بخارا و خیوه در بین ایرانیان معروف و معماری و فرهنگ دو کشور شبیه یکدیگر هستند.

رئیس جامعه تخصصی تورگردانان ایران از تسهیل سیستم صدور روادید برای شهروندان ایران در سال ۲۰۱۹ میلادی از طریق روادید الکترونیک که در گسترش همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور در زمینه گردشگری یک گام مهم به شمار می‌آید، استقبال کرد.

پورفرج همچنین با اشاره به زیبایی شهرهای تاریخی ازبکستان و معماری بی مانند این شهرها اظهار داشت: همه تاریخ، فرهنگ غنی و میهمان نوازی مردم ازبک یک ظرفیت بزرگ برای توسعه صنعت گردشگری ایجاد می‌کند.

در این نشست ویدئویی نمایندگان شرکت‌های گردشگری دو کشور در مورد برگزاری تورهای مشترک گردشگری در مسیرهای مختلف گردشگری به توافق رسیدند.

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
منبع: ifilmtv

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۶

۱۵ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88117

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک