امروز : دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۴۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    44508

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    7:50 | ۱۰ بهمن ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

images 19 - همه پرسی فیصله بخش اختلافاتیادداشت-ترکمن نیوز-  سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده هوا فضای سپاه گفت: مردم اشتباه کردند حسن روحانی غربگرا را انتخاب کردند که به فرمایشات رهبری گوش نمی کند.زندگی اشرافی دارد. از امریکا حمایت می کند. می گوید با برجام سایه جنگ را از کشور دور کردم. عرضه ندارد و برای رهبری شرط می گذارد. مردم می پرسند چرا رهبری حسن روحانی را عزل نمی کند. شما انتخاب اشتباه کردید و حالا رهبری درستش کند؟(متن کامل اظهارات سردار به نقل از کانال تلگرامی اکبر گنجی در کانال خودم به نمایش گذاشته شده است).

در خصوص اظهارات سردار می شود به نکات زیر اشاره کرد.

خیلی از ناظران سیاسی معتقدند این اشکالات و مشکلاتی که سردار برشمردند در زمان دولت احمدی نژاد هم بود و مختص حسن روحانی نیست. احمدی نژاد که غرب گرا نبود و قوای سه گانه و سایر قوا هم یکدست در دست اصولگرایان بود آنهم به مدت هشت سال. پس چرا مشکلات حل نشد. چرا احمدی نژاد به حرف رهبری گوش نکرد و هنوز هم گوش نمی کند؟ می گویید چون حسن روحانی به حرف رهبری گوش نمی کند مشکل حل نمی شود وخیلیها هم معتقدند چون به شعارها و دیدگاههای رئیس جمهور اجازه عمل داده نمی شود مشکل حل نمی شود. سئوال اساسی این است که چرا هر کس در ایران رئیس جمهور یا نخست وزیر شده است مشکل پیدا کرده است؟ همه که مزدور امریکا نیستند. همه هم می گویند مردم. اگر رای مردم را قبول داشته باشیم اصل ۵۹قانون اساسی راه حل را نشان داده آنهم همه پرسی است.

اصلاح طلبان و اصولگرایان می توانند چهار یا پنج مورد از اختلافات اساسی خود را فهرست کرده به همه پرسی بگذارند و مردم نظر بدهند. همه هم به رای مردم احترام بگذارند و موارد تصویب شده به مرحله ی اجرا درآید. به این ترتیب مشکل حل می شود یا بصورت خیلی محسوس کاهش پیدا می کند. مهم این است اصولگرایان می گویند مردم ولی به رای مردم با بهانه های مختلف تمکین نمی کنند.

موارد همه پرسی می تواند اینها باشد
لغو نظارت استصوابی و برگزاری انتخابات آزاد و رقابتی در چار چوب قانون اساسی، آزادی فعالیت احزاب و تشکلهای مدنی، آزادی مطبوعات ورسانه های فضای مجازی، سیاست خارجی صلح آمیز، آزادی حجاب زنان، قوه قضائیه مستقل و غیر سیاسی. تکلیف این موارد روشن شود اختلافات اندکی فروکش و با بازگشت اعتماد مردم به نظام و مسئولان مشکلات کاهش پیدا می کند. این موارد فیصله بخش است اگر سرداران و اصولگرایان راضی شوند. نمی شود سی سال یکدیگر را به نام مردم متهم بکنیم ولی یک بار هم نظر مردم را نپرسیم.

نوشته:امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز