امروز : یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

Namaz Jomeh 31F 1 300x225 - همه پدیده های خلقت نشانه هایی جهت شناخت عظمت و شکرگزاری خداوند استاخبار گنبدکاووس-ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: خداوند متعال در آیات متعدد بر تفکر و تعقل در آفرینش و تحولات طبیعت اشاره کرده و پدیده های خلقت را نشانه های شناخت عظمت و شکرگزاری خالق بر شمرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالکریم جاور در سخنان پیش ازخطبه نماز عبادی جمعه 31 فروردین ماه با قرائت آیاتی از کلام ا… مجید اظهار داشت: از نگاه قرآن هدف از شناخت طبیعت اثبات وجود خالق یکتا، شناخت عظمت پروردگار، تقرب، حق شناسی و شکرگزاری الله متعال است.

وی افزود: کسانی که به روز قیامت، خدا و قرآن ایمان و اعتقادی ندارند چنانچه اندکی به سیر تحول طبیعت و تغییرات حیات بیندیشند متوجه خواهند شد که همه گیاهان و نباتاتی که انسان ها از آن بهره مندند به اراده خداوند؛ از خاک مرده، نزول باران حیات بخش و شکافته شدن زمین برای مخلوقات احیاء و آماده شده است.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه رشد و نمو شگفت انگیز گیاهان و جاندران از حکمت ها و جلوه های با عظمت خداوند است افزود: خداوند قادر و متعال همه مخلوقات و پدیده ها را هدفمند آفریده تا به نحو شایسته و در جهت رضایت او و بشریت از آنها استفاده کنیم، نه در جهت انحرافات، ظلم و پایمال کردن حق و حقیقت.

حاج آخوند عبدالکریم جاورتصریح کرد: چنانچه از نعمات دنیا در جهت خیر مردم و رضایت خالق سود برده شود این به معنای شکرگزاری از خداوند است در غیر این صورت کفران نعمت خواهد بود.

وی با بیان اینکه نعمات خداوند قابل شمارش نیست افزود: مومن کسی است که همیشه به یاد خدا و شکرگزار او باشد.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در ادامه گفت: مهمترین خصلتی که انسان باید در کنترل آن همت کند نفس های شیطانی است.چنانچه این نفس بر وی قالب شود؛ خدا، شرع و قیامت را در قلب وی به فراموشی می سپارد.

حاج آخوند عبدالکریم جاور افزود: انسان با عبادت، توبه، شکرگزاری و یاد خدا به نفس مطمئنه می رسد.

وی تصریح کرد: در این ایام پرخیر و برکت شعبان و در این فرصت عمری که خداوند در اختیارتان قرار داده با الگو قراردادن سیره پیامبر، اصحاب کرام ایشان، همسران پیامبر(ص)، عایشه ام المومنین، خدیجه، زینب، فاطمه، ام کلثوم (س) و … بندگانی که خداوند از آنها خشنود گردیده در تزکیه نفس و جلب رضایت الهی تلاش کنند.

خبرنگار: مصطفی صبوحی                              انتشاردهنده: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز