مولانا عبدالحمید 300x169 - همه ایرانی ها نسبت به تمامیت ارضی کشور حساس هستند/تفاوت‌ قایل‌شدن بین اقوام و مذاهب بزرگترین ظلم به کشور و ملت استترکمن نیوز:  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید روز (۴ مهر ۱۳۹۹) در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه زاهدان، به مشارکت تمام اقوام و مذاهب در دوران هشت سال جنگ تحمیلی در «دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور» اشاره کردند و اظهار داشتند که ملت ایران در آن دوران «بهترین وحدت» را به نمایش گذاشتند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید با اشاره به مناسبت «هفته دفاع مقدس»، ضمن گرامیداشت این هفته و دعای رحمت و مغفرت برای جان‌باختگان هشت سال جنگ تحمیلی، خاطرنشان کردند: همۀ ایرانیان نسبت به حفظ تمامیت ارضی و امنیت کشورشان حساس هستند. چنان‌که همۀ مذاهب و اقوام ایرانی در هشت سال جنگ تحمیلی با یکدیگر متحد شدند و در مقابل دولتی که از حمایت تمام قدرت‌های آن‌زمان برخوردار بود، از میهن خود دفاع کردند.

ایشان ادامه دادند: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی شیعه و سنی و تمام قومیت‌ها و مذاهب بهترین وحدت را به نمایش گذاشتند و در یک سنگر کنار هم از تمامیت ارضی و از استقلال کشورشان محافظت کردند.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید روز (۴ مهر ۱۳۹۹) در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه زاهدان، ضمن انتقاد شدید از مسئولان و مدیرانی که بین اقوام و مذاهب تفاوت قائل هستند، اظهار داشتند: درخواست ما از مسئولین استانی و کشوری آن است که بین اقوام و مذاهب ایرانی و پیروان ادیانی که در ایران زندگی می‌کنند، تفاوت قایل نشوند.

ایشان تصریح کردند: اجرای عدالت بسیار مهم است. اگر مسئولین کشوری و همچنین مسئولین استانی اعم از شیعه و سنی، و بلوچ و سیستانی و بیرجندی و…، بین مردم کشور و استان تفاوت قایل باشند مرتکب ظلم بزرگ و جرمی نابخشودنی شده‌اند.

مولانا عبدالحمید تاکید کردند: همۀ ملت ایران، ایرانی و در حقوق با همدیگر مساوی و برابر هستند. قانون اساسی به صراحت می‌گوید که نباید بین مردم ایران تفاوتی وجود داشته باشد. همچنین هم رهبر فقید و بنیانگذار جمهوری اسلامی و هم مقام معظم رهبری به عدم تفاوت بین ملت ایران تاکید داشته و دارند. پس کسانی که بین ملت تفاوت قایل می‌شوند از چه قانونی پیروی می‌کنند و به کجا وابسته هستند؟

ایشان تصریح کردند: مسئولینی که بین اقوام و مذاهب تفاوت قایل باشند و مردم را به «خودی» و «غیرخودی» تقسیم کنند، صلاحیت و شایستگی لازم را ندارند.

امام‌جمعه زاهدان تاکید کردند: مدیرانی که بین ملت ایران تفاوت قایل هستند باید در دیدگاه‌ها و عملکرد خودشان تجدیدنظر کنند، زیرا این دیدگاه‌ها خیانت به جمهوری اسلامی و قانون اساسی و ملت ایران است. کسی که بین ملت ایران تفاوت قایل بشود خادم ملت نیست. باید همۀ ملت با نگاه برابر و یکسان دیده شوند.

مولانا عبدالحمید در پایان خاطرنشان کردند: سخنان بنده از روی خیرخواهی و دلسوزی است و به‌عنوان یک شهروند وظیفۀ خود می‌دانم برای برقراری امنیت پایدار و حفظ وحدت و همسایگی این مسائل را مطرح کنم، و همین حفظ وحدت و امنیت تقاضا می‌کند که هیچ‌کسی بین ملت ایران تفاوتی قایل نشود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۰۸

۰۵ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83236

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک