امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۸۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    89279

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    7:47 | ۰۸ بهمن ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

با ترکمنستان - همسایگی با ترکمنستان می تواند در اقتصاد گرگان موثر باشدترکمن نیوز:  نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه حدود ۳۵ درصد از مردم این استان ترکمن هستند می توانند ارتباط خوبی را با کشور ترکمنستان برقرار کنیم و با استفاده از این هم‌زبان بودن میتوانیم محصولات استان را با این کشور تبادل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  رمضانعلی سنگدوینی؛در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: با توجه به اینکه این شهرستان در حوزه شمال شرق کشور است ولی از لحاظ توسعه یافتگی شرایط نامناسبی دارد. منطقه اقوام مختلفی در کنار هم زندگی می کنند به طوری که استان گلستان به رنگین کمان اقوام ایران تعبیر شده است ولی متاسفانه پس از جدایی این استان از مازندران آن چیزی که مد نظر مردم و مسئولین منطقه بود تحقق پیدا نکرد.

وی با بیان اینکه امیدوارم به منظور استفاده از ظرفیت‌های این استان، در بودجه سال ۱۴۰۰ توجه ویژه‌ای لحاظ شود افزود: همسایگی با ترکمنستان و کشورهای CIS، وجود بندر و اتصال به خط راه آهن؛ وجود مرکبات و محصولات کشاورزی که قابلیت صادرات دارد از مزایای موجود در این استان است که بایستی دیده شوند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود ۳۵ درصد از مردم این استان ترکمن هستند می توانند ارتباط خوبی را با کشور ترکمنستان برقرار کنیم و با استفاده از این هم‌زبان بودن میتوانیم محصولات استان را با این کشور تبادل کنیم. پرورش میگو در استان گلستان در حاشیه دریای خزر می تواند اقتصاد این منطقه را متحول کند پس به دنبال این موضوع هستیم تا بتوانیم با جذب سرمایه گذار این موضوع را به نتیجه برسانیم.

سنگدوینی تاکید کرد: استان گلستان طبیعت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری دارد که لازمه آن جذب سرمایه گذار است ولی متاسفانه سختگیری ها و بروکراسی های اداری مانع از توسعه گردشگری در این استان شده است.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس بیان کرد: این استان به عنوان کریدور مسافران از شمال کشور به سمت مشهد مقدس است که می‌توان با اصلاح زیرساخت‌ها شرایط بهتری را در این خصوص ارائه داد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز