کارآفرینان ترکمنستان و سنگاپور 2 300x199 - همایش کارآفرینان ترکمنستان و سنگاپور آغاز به کار کرد+ تصاویرتورکمن نیوز: همایش کارآفرینان ترکمنستان و سنگاپور همراه با نمایشگاه معرفی محصولات ترکمنی آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در حاشیه سفر «قربان قلی بردی محمداف » رئیس جمهور ترکمنستان به سنگاپور همایش تجاری ۲ کشور آغاز به کار کرد.
در این همایش بیش از نمایندگان ۴۰ شرکت بزرگ سنگاپوری فعال در زمینه تولید تجهیزات نفتی، شیمیایی، انرژی، کشاورزی، غذایی، معماری، کشتی سازی، حمل ونقل ، تجارت، بانک، فن آوری های دیجیتال و مهندسی حضور دارند.
از طرف ترکمنستان مقامات وزارتخانه ها، نهادهای مختلف و اعضای اتحادیه تولید کنندگان در این همایش حضور دارند.
در ابتدای جلسه «تیا سیانگ سنگ» رئیس اتحادیه کارآفرینان سنگاپور سخنرانی کرد.
وی گفت: همایش فعلی فرصت های خوبی برای تقویت همکاری و سرمایه گذاری متقابل فراهم کرده و مبادلات تجاری بین ترکمنستان و سنگاپور در سال ۲۰۱۸ به سطح ۴۳ میلیون دلار رسید که در مقایسه با آمار سال ۲۰۱۶ رشد ۵ برابری داشته است.
سیانگ سنگ تصریح کرد: اقتصاد ترکمنستان سریعترین رشد در بین کشورهای آسیای مرکزی را دارد و ظرفیت روابط دوجانبه بسیار بالا می باشد و امروز تفاهم نامه همکاری بین اتحادیه تولید کنندگان ۲ کشور به امضا خواهد رسید.
علاوه بر این دولت ترکمنستان نمایشگاه محصولات ترکمنی را برگزار کرده و در آن لباس، پارچه، دارو، غذا، مواد شیمیایی و لوازم خانگی تولید این کشور معرفی شدند.
همچنین ظرفیت بندر بین المللی «ترکمن باشی» در حوزه حمل ونقل مسافران و بار و خدمات ترکمنستان در زمینه گردشگری نیز به کارآفرینان معرفی شد.
کارشناسان سنگاپوری معتقدند: همکاری با ترکمنستان در زمینه نفت، گاز، انرژی، شیمی، معماری، حمل ونقل و کشاورزی باید توسعه یابد.

گردآوری: گروه خبری و تحلیلی تورکمن نیوز

منبع: فارس

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۴

۰۵ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60330

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک