همایش بین‌المللی میراث گرانبهای «ابوعلی سینا» 300x151 - همایش بین‌المللی میراث گرانبهای «ابوعلی سینا» در تاشکند برگزار می شودترکمن نیوز:  همایش بین‌المللی ویدیویی با موضوع «ابوعلی سینا- افتخار ازبکستان و میراث گرانبهای جهانی» در شهر تاشکند برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  این همایش بین‌المللی ویدیویی به مناسبت روز ۱۶ آگوست، هزار و چهلمین سالگرد تولد ابوعلی سینا دانشمند و طبیب برجسته برگزار و توسط بنیاد اجتماعی ابوعلی ابن سینا سازماندهی شده است.

در این همایش بین‌المللی نمایندگان دفتر ریاست جمهوری ازبکستان، مجلس عالی، حزب دموکراتیک «ملی تیکلانیش»، آژانس امور جوانان، موزه دولتی تاریخ ازبکستان، دانشگاه ملی، دانشگاه خاورشناسی، دانشگاه «ویست‌مینیستر»، دانشگاه دولتی پزشکی ابو علی سینا، انیستیتوی خاورشناسی ابو ریحان بیرونی، کارشناسان برجسته آلمان، بلژیک، فرانسه، اسرائیل، هند، ترکیه و ازبکستان شرکت کردند.

دانشمندان در این همایش ضمن سخنرانی بر اهمیت آموزش میراث غنی ابو علی سینا، لزوم سازگاری آن با علم روز و نیازهای زندگی تاکید کردند.

در پایان همایش بین‌المللی ویدیویی بیانیه ای صادر شد و در آن بر اهمیت علمی و فرهنگی و سیاسی، ضرورت حمایت دولتی و تامین مالی فعالیت علمی و پژوهشی مبنی بر آموزش میراث علمی ابو علی سینا و همچنین تشدید فعالیت در زمینه چاپ کتاب‌ها، مقالات، کتاب‌های درسی برای موسسات آموزش عالی، توسعه و مدرن شدن پایه‌های مادی و فنی بنیاد اجتماعی «ابو علی سینا»، توسعه روابط علمی و فرهنگی مبنی بر تحکیم پتانسیل علمی و فرهنگی و گردشگری و سیاسی و اعتبار ازبکستان تاکید شده است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۰۴

۲۹ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

81005

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک