در روستای سلطانعلی گنبدکاووس برگزار شد؛

اخبار گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  همایش بزرگ ترویج پوشش اسلامی سنتی دختران ترکمن از سوی حوزه مقاومت بسیج حضرت زهرا(س) در روستای سلطانعلی بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

hamayeshturkmen 7m 300x200 - همایش بزرگ ترویج پوشش اسلامی سنتی دختران ترکمن +تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  در این مراسم دختران و زنان روستایی با حجاب سنتی حضور داشتند حجابی که قطعا ریشه در سنت های اقوام مختلف ایران ندارد و نشانه عفت و حیای زنان و دختران این سرزمین است.

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبد در این همایش با تاکیدبرحفظ این فرهنگ اصیل گفت: دشمن با ترویج فرهنگ غرب و برهنگی به دنبال گرفتن این فرهنگ و اصالت از ماست.

حجه الاسلام مظفری با عنوان این مطلب که طبق پژوهش ها حجاب و عفاف تنها مختص به دوران پس از ظهور اسلام نیست اظهار کرد: با مطالعه تاریخ دیگر فرق و ادیان می بینید که در همه آنها بر این مهم تاکید شده ست.

وی حضور برخی در معابر عمومی با پوشش های زننده را ناشی از قلوب بیمار انها عنوان کرد و افزود: برخی از روی جهل با ظاهری بی حجاب وارد خیابان ها می شوند اما عده ای قلوب بیماری دارند و به دنبال ترویج فساد در جامعه هستند.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه گنبد خاطر نشان کرد: مادران وظیفه دارند نسبت به پوشش دختران خود حساس باشند و حجاب زنان و دختران ترکمن نیز چون دیگر زنان این سرزمین باید الگویی برای نسل های آینده باشد تا اصالت فرهنگ ما حفظ شود.

گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: قابوسنامه

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۰۸

۰۷ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

3703

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک