امروز : پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

آزمون گنبد 300x200 - هفت هزار گنبدی در آزمون سراسری دانشگاه ها رقابت می کننددانشگاه-تورکمن نیوز نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در گنبدکاووس گفت: در آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی امسال که از صبح امروز پنجشنبه آغاز شده، حدود هفت هزار داوطلب از این شهرستان در پنج گروه آزمایشی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛دکتر علی ستاریان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: امسال برای شرکت در آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از شهرستان گنبدکاووس ۳۹۰۰ داوطلب خانم و ۳۰۱۱ داوطلب آقا در پنج گروه آزمایشی علوم انسانی، ریاضی فیزیک، علوم تجربی، هنر و زبان‌های خارجه شرکت دارند.

وی افزود: آزمون سراسری دانشگاه‌ها از امروز صبح با رقابت ۹۹۷ داوطلب آقا و ۹۸۴ داوطلب خانم در دو گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم انسانی آغاز شد و عصر امروز نیز ۶۲ داوطلب آقا و ۱۷۳ داوطلب خانم در رشته هنر با یکدیگر به رقابت می پردازنند.

دکتر ستاریان ادامه داد: آزمون سراسری دانشگاه‌ها صبح فردا جمعه نیز با رقابت ۲۲۰۲ داوطلب خانم و ۱۳۹۱ داوطلب آقا در گروه آزمایشی علوم تجربی ادامه می‌یابد و عصر جمعه نیز با برگزاری آزمون زبان‌های خارجه که ۵۵۶ داوطلب آقا و ۳۱۲ داوطلب خانم از گنبدکاووس در آن حضور دارند، پایان می‌یابد.

وی اضافه کرد: برای برگزاری آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گنبدی در پنج گروه آزمایشی اشاره شده، تعداد ۶ حوزه امتحانی شامل” دانشگاه گنبد، مؤسسه آموزش عالی شرق و شمس، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده دخترانه فنی کوثر و واحد علمی کاربردی شماره یک” در این شهرستان پیش بینی شده است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز