امروز : پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    117273

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:25 | ۳۰ دی ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

3 2 300x188 - هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس به خط پایان رسید+تصاویرترکمن نیوز: روز دوم هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت ۷۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز دوم هفته یازدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (30 دی ماه)، ۸۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۷ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۷۸ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هفت کورس شامل پنج دور هزار متری و ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری و هزار و 700 با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز اول هفته دهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ گلاس 7) (3+ ساله) در مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد و طاهر گوگ نژاد با اسب طوفان امین زودتر از خط پایان گذشت و صادق ایمری با اسب هرانوس ترکان و رضا فهیمی با اسب ادرمن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

2 5 300x188 - هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس به خط پایان رسید+تصاویر

در دور دوم مسابقات اسب‌های  نژاد تروبرد (2 تا 6 امتیاز) (3 ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که بهرام بینایی با اسب راینوسروس سکوی اول را کسب کرد و محمد خوجملی با اسب رینگو باقری در جایگاه دوم قرار گرفت و کیوان قوللار آتا (عطا) با اسب سوین سوم شد.

اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۶) ( ۳+ ساله) در دور سوم با مسافت ۱۰۰۰ متر باهم رقابت داشتند که آرمین آق آتابای  با اسب لیدی سانگ ، سراج الدین اندروا  با اسب آذگل  و نور محمد بهادر با اسب آی آلتین به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

هفته یازدهم 3 300x188 - هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس به خط پایان رسید+تصاویر

در دور چهارم اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۷) (۳+ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که یونس اورکلی با اسب سینیور لولو پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، کمال دالیجه آتا (عطا) با اسب طوفان نیازآباد مقام دوم را از آن خود ساخت و صادق ایمری با اسب مای بلا به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۵) (۳+ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که بنیامین جرجانی با اسب تارلان اول شد، عبدالحلیم قبادی با اسب کریس و رامین قهرمانی با اسب ژرمن به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

هفته یازدهم مسابقات 300x188 - هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس به خط پایان رسید+تصاویر

اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۲) (۳+ ساله) در دور ششم با مسافت ۱۲۰۰ متر باهم رقابت داشتند که کیوان قوللار آتا (عطا) با اسب فان‌فانی، کمال دالیجه آتا (عطا) با اسب فرناندو و آرمین آق آتابای با اسب ریوکاپری به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

دور پایانی مسابقات امروز در دور هفتم میان اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۴ ) (۳+ ساله) به مسافت ۱۷۰۰ متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب ونوم مقام اول این دور را کسب کرد، کیوان قوللار آتا با اسب جان پرنس قهرمان شد و کمال دالیجه آتا با اسب باسکار جایگاه سوم را کسب کرد.

1 6 300x188 - هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس به خط پایان رسید+تصاویر

چابکسوار برتر:

کیوان قوللار آتا (عطا) با کسب یک قهرمانی، یک نایب قهرمانی و یک مقام سوم به عنوان بهترین چابکسوار روز دوم از هفته یازدهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد.

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ آینام بصیر
دور دوم؛ –
دور سوم؛ پینار و کوانتیش
دور چهارم؛ دایان خان
دور پنجم؛ من راکت و سایلان ناز
دور ششم؛ –
دور هفتم؛ ایلناز کیا

 

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۴ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفتگانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

سوارکاری گنبدکاووس 8 300x188 - هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس به خط پایان رسید+تصاویر

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز