امروز : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

TN ASbdavani 4 300x188 - هفته چهارم کورس بهاره گنبدکاووس با قهرمانی 8 اسب به خط پایان رسیدترکمن نیوز-  آینا شیرزاد– هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس با رقابت ۷۵ راس اسب از سه نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در هشت دور هزار، هزار و 200 و هزارو 600 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در دور اول این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته پنج بود، ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «مردان عاشوری» زودتر از سایر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «پاداش» و «آلبارس» به ترتیب در جایگاه رتبه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون maiden در دسته مبتدی و نبرده بود که با شرکت ۱۰ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «ایلدا» اول شد و اسب‌های «دربند» و «شایلر» به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین در دور سوم که بازهم ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون maiden در دسته مبتدی و نبرده بود و با شرکت ۹ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «آلتین بالام» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «سیتی استار» و «تندر بندر ۱» به ترتیب رتبه دوم و سوم را بدست آوردند.

رقابت در دور چهارم روز دوم و آخر هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس ویژه اسب‌های ۲ ساله نژاد دوخون در دسته مبتدی و نبرده بود که با شرکت هفت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، در پایان اسب «تیمسار» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «سلما جان» و «دل دنسر» به‌ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته چهار بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «تیپ بابا» اول شد و اسب‌های «افراسیاب» و «مایا نور» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

همچنین رقابت در دور ششم این مسابقات، ویژه اسب‌های بیش از چهار ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته یک بود که با شرکت ۱۰ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «بلاتو» اول شد و اسب‌های «دینامیت» و «فرناندو» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور هفتم روز دوم و آخر هفته چهارم مسابقات سوارکاری کورس بهاره گنبدکاووس هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته سه بود و با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «کوارک» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «پاتیرا بی» و «هج بیوتی» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت دور هشتم و پایانی این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته چهار بود و با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار و ۶۰۰ متر برگزار شد، در پایان اسب «آلبارس یوسف رضا» اول شد و اسب‌های «کارن حسین پور» و «آلپای رمضانی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱۴ میلیارد ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 8 گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

هفته چهارم کورس بهاره گنبدکاووس آغاز شد

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز