امروز : سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

3 2 1 1 300x188 - هفته چهارم کورس بهاره گنبدکاووس آغاز شدترکمن نیوز –آینا شیرزاد- روز اول هفته چهارم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت ۸۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛روز اول هفته چهارم کورس بهاره گنبدکاووس ۸۴ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هشت کورس هزار، هزارو 200 و هزارو 600 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با هم به رقابت پرداختند.

در دور اول این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از چهار ساله نژاد ترکمن maiden در دسته مبتدی و نبرده بود، ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «آتا الما بیرجند» زودتر از سایر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «شاداب سیاهپوش» و «شهرزاد امینی» به ترتیب در جایگاه رتبه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته ۶ بود که با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «گلناز خمبر» اول شد و اسب‌های «شیلان امید» و «آرتور مهر» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم نیز که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته پنج بود با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «کوماتسو» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «دلت دلفینی» و «مرگن» به ترتیب رتبه دوم و سوم را بدست آوردند.

رقابت در دور چهارم روز نخست از هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون کلسیفاید در دسته هفت بود و با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، در پایان اسب «استار لینک» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «ویستریا» و «رویا ناز» به‌ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم این مسابقات هم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۲ بود و با شرکت ۹ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «بوران» اول شد و اسب‌های «پسر آق قلا» و «سوپرا» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت دور ششم این مسابقات هم ویژه اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد maiden در دسته میدان آزاد بود که با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «سیران» اول شد و اسب‌های «ریال فوکوس» و «گونادل» به ترتیب دوم و سوم شدند.

دور هفتم روز نخست از هفته چهارم مسابقات سوارکاری کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۶۰۰ متر برگزار شد، اسب «آرشام» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «لیدی کوئین» و «دیزنی لند» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت دور هشتم و پایانی این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته ۶ بود و با شرکت ۱۰ راس اسب به مسافت هزار و ۶۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «سوکایا» اول شد و اسب‌های «زاها» و «سمرقند» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پایان رقابت های امروز ۱۰ میلیارد و ۶۲۹ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب های اول تا سوم اهدا شد.

بر اساس این گزارش: روز دوم مسابقات این هفته، فردا جمعه 14 اردیبهشت ماه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز