با شرکت 58 راس اسب؛

اسبدوانی-تورکمن‌نیوز-   هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت ۵۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

IMG 1527 300x200 - هفته چهارم کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد امروز جمعه ۵۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور هزار متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۶۸ میلیون و ۹۵۰ هزارتومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن ۲ ساله، مبتدی و نبرده، به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یوسف دهش با اسب بامداد ایزدی زودتر از خط پایان گذشت و یعقوب انفاس با اسب جواهر مهران و جواد آچاک با اسب آرش امین به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون ۲ ساله، مبتدی و نبرده، به مسافت هزار متر بود که علیمحمد غراوی با اسب منوکید عنوان اول را به دست آورد و کمال دلیجه عطا با اسب سامین و نورمحمد بهادر با اسب سرگل۲ به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون ۳ ساله، ۲۴ تا ۳۴ امتیاز، به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب آل ویوا موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب الیف ناز و ستار مهرانی با اسب بازنوش قره بلاغ به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون ۲ ساله، ۸ تا ۱۴ امتیاز، به مسافت هزار متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب شوالیه زودتر از خط پایان عبور کرد و رامین قهرمانی با اسب زیبای گنبد و آرمین آق آتابای با اسب تای سوران به ترتیب دوم و سوم شدند.

IMG 1566 300x191 - هفته چهارم کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور پنجم اسب‌های دوخون ۳ ساله، ۱۶ تا ۲۰ امتیاز، به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب رونین سروین نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و نورمحمد بهادر با اسب پدرام و بنیامین جرجانی با اسب تابنده نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های تروبرد ۳-۴ ساله، ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالرحیم آرمیده با اسب دنی مون موفق به کسب مقام اول شد و کمال دلیجه عطا با اسب فونگ هج و جواد آچاک با اسب سلطانا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

 

 کمال دالیجه عطا بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد کمال دالیجه عطا با کسب ۱۶ امتیاز، یک قهرمانی و دو نائب قهرمانی به عنوان بهترین چابکسوار این هفته انتخاب شد.

هفته پنجم و ششم این مسابقات پنجشنبه و جمعه ۹ و ۱۰ آذرماه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

خبرنگار: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۲

۰۳ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

6814

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک