امروز : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    1224

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    21:18 | ۳۰ تیر ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Asbdavani 30 T 300x200 - هفته چهارم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شداخبار اسبدوانی-تورکمن‌نیوز- هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوارکاری، در هفته چهارم این رقابت‌ها عصر جمعه ۵۵ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در هفت دور هزار و هزار و ۴۵۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله با امتیاز مبتدی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که قربان محمد اودک با اسب گل گتیر زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب مردانه رحمتی و نورمحمد بهادر با اسب صدف ارمشی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود که عبدالرحیم آرمیده با اسب اوسیم بولت عنوان اول را به دست آورد و قربان محمد اودک با اسب داغ مایه و پیمان قلرعطا با اسب تامارا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که یاسر جرجانی با اسب سای چلنج موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب پرگار و جواد آچاک با اسب شهیاد به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۰ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که آرمین آق آتابای با اسب شلیک زودتر از خط پایان عبور کرد و قربان محمد اودک با اسب سیتی دنسر و نورمحمد بهادر با اسب سلطان صحرا به ترتیب دوم و سوم شدند.

Asbdavani 30 1 T 300x200 - هفته چهارم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و صفر تا ۶ امتیازی به مسافت هزار و ۴۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب ایرانیکا نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و یاسر جرجانی با اسب فرسام (۲) و نورمحمد بهادر با اسب شمیلا نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های دوخون سه ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار و ۴۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب ایل یاسین موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب آرشا و قربان محمد اودک با اسب فراتون به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۴۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب ایل هان موفق به کسب مقام نخست شد و نورمحمد بهادر با اسب شاه سوین و جواد آچاک با اسب چه گوارا به ترتیب دوم و سوم شدند.

آرمین آق آتابای بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، آرمین آق آتابای با کسب دو مقام نخست، بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، قربان محمد اودک یک مقام نخست، دو مقام دوم و یک مقام سوم به دست آورد، نورمحمد بهادر یک مقام نخست، یک مقام دوم و سه مقام سوم کسب کرد، یاسر جرجانی و آق اویلی بشگرد هر کدام صاحب یک مقام نخست و یک مقام دوم شدند و عبدالرحیم آرمیده یک مقام نخست به دست آورد.

لازم به ذکر است؛ هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه ۶ مردادماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

گردآوری: گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: www.mehrnews.com

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز