امروز : یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

3 36 300x203 - هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 57 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، در هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن روز جمعه22 تیر ماه 57 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 8 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 49 رأس اسب از نژادهای دوخون و ترکمن در ۶ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ سال،16 تا 22 امتیاز، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آرمین آق آتابای با اسب آرای گزل زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب آی سو سرمدی و فیض الله رجال با اسب بل به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و در این دور جایگاه چهارم را نلدر صالح پور با اسب شادکام کسب کرد.

در دور دوم اسب‌های ۲ سال ،مبتدی و نبرده ، دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب دوبلین به کسب مقام اول شد و امین محمدی  با اسب لوکاس2 و مهران عطا با اسب گلدوینر به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس آرمین آق آتابای با اسب ادوار در جایگاه چهارم قرار گرفت.

چهارم بندرترکمن 6 300x201 - هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شد+عکس

در دور سوم اسب‌های 2 سال ،مبتدی، تروبرد، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمان با اسب دیانا به کسب مقام اول شد و مهران صالحی فر با اسب واویلا و قربان محمد اودک با اسب شاوشاو به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس کمال صالح پور با اسب ضدتو در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های 3 سال،24 تا 34 امتیاز ، دوخون، به مسافت 1000 متر شکل گرفت که رامین قهرمان با اسب سای چلنج زودتر از خط پایان عبور کرد و کمال دلیجه عطا با اسب ویوا بوی و بنیامین جرجانی با اسب اوزان به ترتیب دوم و سوم شدند و آرمین آق آتابای با اسب پرگار در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

در دور پنجم اسب‌های 3 سال،هندیکاپ گروه 2 و 3، دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالرحیم آرامیده با اسب اوسین بولت اولین نفر از خط پایان عبور کرد و قربان محمد اودک با اسب مشکل و آرمین آق آتابای با اسب تامارا نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و رامین آق آتابای با اسب کوانتوم چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

در دور ششم اسب‌های 3 سال، از 16 تا 20 امتیاز، دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمان با اسب آریس گلد اولین نفر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب سردار بندر و کمال دالی جه عطا با اسب شمبوم نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و مهران عطا با اسب انجوی چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

photo ۲۰۱۸ ۰۷ ۱۳ ۲۱ ۵۳ ۵۰ 300x202 - هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شد+عکسدر پایان هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن ، رامین قهرمانی چابکسوار برتر هفته چهارم کورس تابستان ۱۳۹۷ بندرترکمن شد.

 

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌شدو_کیهان سلیم
دور دوم❌خان عمو _ بن زما
دور سوم❌آرنکا _ بیوتی آرچ
دور چهارم❌سیگان
دور پنجم❌
دور ششم❌ایزا بوی

 

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

خبرنگار: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبد کاووس

گزارش تصویری: بهمن کر

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز