امروز : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

TN 4 13 300x188 - هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکسترکمن نیوز:  روز دوم هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت 65 راس اسب با حضور پرشور تماشاگران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز دوم هفته چهارم رقابت‌های کورس پاییزه گنبدکاووس امروز جمعه (11 آذرماه)، 73 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 8 رأس اسب به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند و 65 رأس اسب از نژادهای “ترکمن، دوخون و تروبرد” در هفت دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و 1600 متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز دوم هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس

رقابت در دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی) (2 ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر برگزار شد که رامین قهرمانی با اسب جان وحدانی زودتر از خط پایان گذشت و یاسین زارعی کسلخه با اسب امپراطور توماج و کیوان قلرعطا با اسب توران بای سنگسار جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد ترکمن (نبرده) (2 ساله) در مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب الکساندریت و عبدالحلیم قبادی با اسب سوگند ترکان، متین جرجانی با اسب هیربد سوم شد.

TN 3 26 300x188 - هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکس

رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده) (2ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که بنیامین جرجانی با اسب ریو سولیا، چابکسوار رامین قهرمانی با اسب اوچرشاه و بهرام بینایی با اسب وفا خان به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) در مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب فوکوس لاولی پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، کمال دالی جه عطا با اسب فوکوس سرخ مقام دوم را از آن خود ساخت و ستار مهرانی با اسب لاکچری به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 1) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب آرتین، کمال دالی جه عطا با اسب اورانیوم و یونس اورکلی با اسب مردان مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

TN 2 29 300x188 - هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکس

رقابت دور ششم میان اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب اکسل فوکوس، چابکسوار عبدالحلیم قبادی با اسب بلاچو و کیوان قلرعطا با اسب پرفکت آرال به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور هفتم با رقابت اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در مسافت 1600 متر برگزار شد  که بهرام بینایی  با اسب گالیلئو مقام اول این دور را کسب کرد، عرفان طعنه با اسب سلوینیا نایب قهرمان شد و کمال دالی جه عطا با اسب فوکوس هور جایگاه سوم را کسب کرد.

 

چابکسوار برتر:

بنیامین جرجانی و محمد خوجملی هر کدام با کسب 2 عنوان قهرمانی بهترین چابکسواران روز دوم از هفته چهارم کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شدند.

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: یاران حبیب ایشان
دور دوم: هانی طاقانک
دور سوم: دوران، مروارید بندر، آلما
دور چهارم:
دور پنجم: پرسپولیس، بیوتی کالکشن
دور ششم: نیو کینگ
دور هفتم:

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 4 میلیارد و 800 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7گانه تعلق گرفت.

TN 1 35 300x188 - هفته چهارم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکس

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم تورکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز