امروز : چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

001 4 300x199 - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته چهارم مسابقات اسبدوانی تابستانه ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 37 رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته چهارم مسابقات اسبدوانی فصل تابستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (6 تیرماه ۱۳۹۸)، 45 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 8 رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و 37 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 6 دور 1000 و 1200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(15:30) در دور اول اسب‌های2 ساله، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب ساکرامنتو زودتر از خط پایان گذشت و آرمین آق آتابای با اسب ویسکانسین و پیمان قلرعطا با اسب هج تایم به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(17:15) در دور دوم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب فرگل موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب ترزا و یاسر جرجانی با اسب بلک ایگال به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

002 4 300x199 - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۷:۴۵) رقابت در دور سوم میان اسب‌های 3 ساله، نژاد ترکمن،  به مسافت 1200متر شکل گرفت که کمال دالیجه عطا با اسب تکین۲ زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب محمد خوجملی با اسب پیکاسو مختومقلی و رامین قهرمانی با اسب گل یار جاهد کسب کردند.

(18:15) در دور چهارم اسب‌های 3 تا 5 ساله، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب آدر موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب گل گندم و کمال دالیجه عطا با اسب بن زما به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

003 3 300x199 - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(18:45) رقابت در دور پنجم اسب‌های 3 تا 5 ساله، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که  کمال دالیجه عطا با اسب مامبو اولین نفر از خط پایان عبور کرد، عبدالحلیم قبادی با اسب آسنا خانم دوم شد، پیمان قلرعطا با اسب اورتگا مقام سوم را کسب کرد.

(19:30) در دور ششم اسب‌های 3 تا 5 ساله، نژاد تروبرد، به مسافت 1000 متر با یکدیگر کورس گذاشتند که سراج الدین اندروا با اسب واویلا مقام اول این دور را کسب کرد، علی محمد غراوی با اسب رایکا و نادر صالح پور با اسب دیواهج عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

kamal 300x192 - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار هفته

کمال دالیجه عطا با 2 عنوان قهرمانی و یک مقام سومی چابکسوار برتر امروز شدند.

 

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول274c - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس دلتو – شایراد
دور دوم274c - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس ایندیانا پلیس – سیلاس 2 – به پا
دور سوم274c - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس مردانه رحمتی
دور چهارم274c - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس
دور پنجم274c - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسساقه – کوانتوم
دور ششم274c - “هفته چهارم” مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ هفتصد و نود سه میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6 گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز