امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

هفته چهارم 1 300x188 - هفته چهارم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با قهرمانی 7 اسب به پایان رسید+ تصاویرترکمن نیوز:  یاشار نیازی: هفته چهارم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت 73 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز دوم هفته چهارم کورس بهاره گنبدکاووس (29 اردیبهشت)، 82 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 9 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 73 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هفت کورس شامل سه دور هزار متری، ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری و ۲ دور هزار و ۶۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز دوم هفته چهارم مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در مسافت 1000 متر برگزار شد و بنیامین جرجانی با اسب دایان حبیب لی زودتر از خط پایان گذشت و مهدی چپرلی با اسب جواهر شاد معظمی و کیوان قلرعطا با اسب آلن صوفیان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون (نبرده) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که ابراهیم قره داشلی با اسب دیزل سکوی اول را کسب کرد و آرمین آق آتابای با اسب ریو لوکا در جایگاه دوم قرار گرفت و بهرام بینایی با اسب ونیتا سوم شد.

اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که مومن بهادر با اسب آلما، رامین قهرمانی با اسب شکیرا و الله بردی طوئی با اسب تندناز به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

هفته چهارم 2 300x188 - هفته چهارم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با قهرمانی 7 اسب به پایان رسید+ تصاویر

در دور چهارم اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب  لندی پلاس پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، آرمین آق آتابای با اسب توتیلاس مقام دوم را از آن خود ساخت و الله بردی طوئی با اسب ارتورول به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که الله بردی طوئی با اسب محبوبا اول شد، عبدالحلیم قبادی با اسب تاوانورا و آرمین آق آتابای با اسب امپراطور گری به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1600 متر باهم رقابت داشتند که بنیامین جرجانی با اسب من راکت، الله بردی طوئی با اسب جولان و آرمین آق آتابای با اسب سینیور لولو به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور هفتم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) به مسافت 1600 متر با یکدیگر رقابت کردند که رضا ایمری با اسب فیوری پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، عبدالحلیم قبادی با اسب جاناول مقام دوم را از آن خود ساخت و بهرام بینایی با اسب مونو پادرا به جایگاه سومی اکتفا کرد.

هفته چهارم 3 300x188 - هفته چهارم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با قهرمانی 7 اسب به پایان رسید+ تصاویر

چابکسوار برتر:

بنیامین جرجانی با کسب 2 قهرمانی بهترین چابکسوار روز دوم در هفته چهارم مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (13) شهبد آریاسب یزدان
دور دوم؛ (2) شاماق، (10) فوکوس طلا
دور سوم؛ (10) کوئین لیدی، (2) سیتی دی، (4) بای حان
دور چهارم؛ (5) ریو آلپا
دور پنجم؛ (5) جان پرنس
دور ششم؛ (13) برنا
دور هفتم؛

در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷ میلیارد و ۵۷۷ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

 

 

فیلم هر کورس:

برای مشاهده فیلم هر دور از مسابقات اسبدوانی از لینک زیر در کانال تلگرامی هیئت سوارکاری گنبدکاووس استفاده کنید

https://t.me/gonbadsavarkari

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز