امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

سیزدهم اسبدوانی گنبد کورس سوم 1 300x188 - هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس در سه روز برگزار می‌شودترکمن نیوز:  هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه این شهرستان به‌ مناسبت بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طی سه روز در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  برای شرکت در مسابقات هفته چهاردهم کورس اسبدوانی گنبدکاووس مالکان ۱۸۰ راس اسب از سه نژاد “ترکمن، دوخون و تروبرد” نام‌نویسی کردند.

مسابقات این هفته در ۱۸ دور به مسافت‌های هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۷۰۰ متری فردا پنجشنبه و روزهای جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ بهمن ماه جاری) با حضور تماشاگران در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می‌شود.

کمیته برگزاری مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس برای اسب‌های برتر سه روز این هفته در مجموع ۱۳ میلیارد و ۴۷۸ میلیون ریال جایزه نقدی پیش‌بینی کرده که به صاحبان اسب‌های برتر، مربیان و چابکسواران آنها پرداخت می‌شود.

در روز نخست هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس که قرار است فردا پنجشنبه در ۶ کورس شامل یک دور هزار متری، سه دور هزار و ۲۰۰ متری و ۲ دور هزار و ۷۰۰ متری برگزار شود، ۵۹ راس اسب با هم رقابت می‌کنند.

کمیته برگزاری مسابقات برای اسب‌های برنده اول تا سوم روز نخست این هفته ۳ میلیارد و ۹۶۱ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

روز دوم مسابقات هفته چهاردهم اسبدوانی گنبدکاووس جمعه ۲۱ بهمن ماه با شرکت ۶۱ راس اسب در ۶ کورس شامل چهار دور هزار متری و ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری برگزار می‌شود.

کمیته برگزاری برای اسب‌های برنده اول تا سوم روز دوم هفته چهاردهم این رخداد ورزشی چهار میلیارد و ۳۸۷ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

مسابقات روز سوم هفه چهاردهم کورس اسبدوانی این شهرستان هم روز شنبه ۲۲ بهمن ماه جاری با شرکت ۶۰ راس اسب نام‌نویسی شده در ۶ دور شامل سه دور هزار متری، یک دور هزار و ۲۰۰ متری و ۲ دور هزار و ۷۰۰ متری برگزار خواهد شد.

کمیته برگزاری مسابقات این هفته برای اسب‌های برتر اول تا سوم روز سوم این رخداد ورزشی ۵ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۲۰ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز