امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

«مومن بهادر» چابکسوار برتر این هفته کورس تابستانه گنبد

هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس به خط پایان رسید+ تصاویر

اخبار ترکمن – یاشار نیازی: هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس با رقابت ۴۰ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هفته چهاردهم کورس تابستانه گنبدکاووس (14 مردادماه )، ۴۸ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۸ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۴۰ رأس اسب از نژادهای “ترکمن و تروبرد” در ۶ کورس شامل ۲ دور هزار متری، ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری و ۲ دور هزار و ۵۵۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

T5 2 300x188 - هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس به خط پایان رسید+ تصاویر

نورمحمد بهادر قهرمان کورس دوم – هفته چهاردهم گنبدکاووس

نتایج هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی تابستانه 1402 گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) در مسافت 1550 متر برگزار شد و بنیامین جرجانی با اسب شاهان سبحان زودتر از خط پایان گذشت و یعقوب انفاس با اسب آدبیک و رامین قهرمانی با اسب جان وحدانی کز به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1550 متر با هم رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب گل جمال صوفیان سکوی اول را کسب کرد و رامین قهرمانی با اسب تایلار بیک در جایگاه دوم قرار گرفت و متین قایلار با اسب سهیل خان سوم شد.

T4 2 300x188 - هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس به خط پایان رسید+ تصاویر

اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده) (3+ساله) در دور سوم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که مومن بهادر با اسب تاپار و بهرام بینایی با اسب آق یل انبار الوم و نورمحمد بهادر با اسب آتنا شورچه به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب فوکوس توماتو پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، بنیامین جرجانی با اسب امپایر ای تی سی مقام دوم را از آن خود ساخت و نوید کوچک نژاد با اسب فوکوس ول به جایگاه سومی اکتفا کرد.

T1 2 300x188 - هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس به خط پایان رسید+ تصاویر

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که نادر صالح پور با اسب فلای می اول شد، مومن بهادر با اسب لیدی هاس و رامین قهرمانی با اسب رالبان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که عید محمد غراوی با اسب تیبل فوکوس، نورمحمد بهادر با اسب گل آقا و بهرام بینایی با اسب کاراجا به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

T3 3 300x188 - هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس به خط پایان رسید+ تصاویر

مومن بهادر قهرمان و چابکسوار برتر هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس

چابکسوار برتر:

مومن بهادر با یک قهرمانی و یک نائب قهرمانی، بهترین چابکسوار هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی تابستانه1402 گنبدکاووس معرفی شد

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (6) باراد باغ سبز
دور دوم؛ (10) سرو شادمیر، (3) دایان حبیب لی، (5) آی تکه ابیورد
دور سوم؛
دور چهارم؛ (6) نایکی
دور پنجم؛ (2) اس اچ ایلای، (7) وینربلید
دور ششم؛ (6) جوکوویچ

T2 2 300x188 - هفته چهاردهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس به خط پایان رسید+ تصاویر

در پایان رقابت های امروز مبلغ ۵ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

فیلم هر کورس:

برای مشاهده فیلم هر دور از مسابقات اسبدوانی از لینک زیر در کانال تلگرامی هیئت سوارکاری گنبدکاووس استفاده کنید

https://t.me/gonbadsavarkari

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز